16. novembra 2008

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí Corgoň ligy

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 16. kola futbalovej Corgoň ligy 2008/09: SOBOTA: MŠK Žilina - Spartak Trnava 5:1 (2:0) Góly: 15. a 42. Rilke, 49. Šourek, 59. a 70. Adauto - 67. Doležaj (z pok. ...

BRATISLAVA 16. novembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 16. kola futbalovej Corgoň ligy 2008/09: SOBOTA: MŠK Žilina - Spartak Trnava 5:1 (2:0) Góly: 15. a 42. Rilke, 49. Šourek, 59. a 70. Adauto - 67. Doležaj (z pok. kopu), ŽK: 4. Ľ. Hanzel, 27. Amdy Gueye (obaja Trnava), rozhodovali: Hriňák - Sluk, Kubačka, 3985 divákov V súboji o druhú priečku mali prvú šancu hostia - v 3. min nebezpečne vypálil z 10 metrov Procházka, ale jeho strele chýbala presnosť. Na opačnej strane kontroval o 5 minút neskôr takisto nepresným pokusom Pečalka. Oba tímy produkovali od začiatku útočný futbal. V 15. min išli do vedenia domáci - Jež dostal prihrávku do behu, vytesnil ho trnavský stopér a vyzeralo to už na stratenú akciu. Lopta sa však dostala späť do šestnástky, kde najprv strieľal Adauto, po ňom trafil vyrazenú loptu do odkrytej bránky Rilke. Trnavčania sa pokúsili o vyrovnanie v 26. min. Dobre postavený brankár Perniš však Procházkovu strelu za svoj chrbát nepustil. Aj v tejto časti hry boli šance na oboch stranách, zásluhou nepresností a pozorných obrán sa však mužstvá málokedy dostávali do gólovej koncovky. Druhý žilinský gól pridal 3 minúty pred prestávkou opäť český legionár Emil Rilke, ktorý si nabehol na Adautovu prihrávku z pravej strany a prekonal gólmana Kralja. Gólové hody v druhom polčase začali hneď v úvode. Po faule na Štrbu centroval Jež z dvadsiatich piatich metrov do šestnástky. Na loptu si nabehol stopér Šourek a hlavou prakticky rozhodol o osude zápasu - 3:0. V ďalších chvíľach to vyzeralo, akoby Žilinčania zužitkovali svoje skúsenosti z pohárových stretnutí. Na rozdiel od hostí svoje gólové šance premieňali a vytvorili si rozhodujúci gólový náskok. Po treťom úspechu boli domáci pri chuti a podnikali jeden útok za druhým. Ďalšie góly mohli pridať Jež a Karoglan. V 59. min vybehol trnavský brankár Kralj ďaleko zo svojej bránky. Túto chybu, ale aj zaváhanie obrany hostí, potrestal brazílsky legionár Adauto, ktorý si na veľkom vápne podržal loptu a kopol ju do nikým nekrytej bránky. V 67. min sa z gólu tešili aj hostia. "Závar" vo svojom pokutovom území vyriešili Žilinčania faulom. Nariadený pokutový kop premenil trnavský kapitán Doležaj. Už o tri minúty neskôr však s chuťou hrajúci Adauto pridal svoj druhý gól v stretnutí a opäť upravil na rozdiel štyroch gólov. V posledných minútach sa už "žlto-zelení" netlačili smerom dopredu. V 86. min unikol trnavskej obrane striedajúci Štyvar, ale svoju šancu nepremenil. Minútu pred koncom stretnutia kopala pokutový kop aj Žilina, po faule na Karoglana. Ježovu strelu však brankár hostí vyrazil. DAC 1904 Dunajská Streda - MFK Ružomberok 3:2 (1:1) Góly: 39. N´lend, 55. a 79. Kweuke - 6. Siva, 52. Sivčevič, ŽK: 10. Adiaba, 72. Pinte - 12. Zošák, ČK: 68. Caha za odplácanie, 71. Adiaba (obaja D. Streda) za kopnutie protihráča, rozhodovali: Prešinský - Csabay, D. Hrčka, bez divákov Zápas sa hral síce bez divákov, ale hlasivky domácich fanúšikov bolo počuť až na hraciu plochu, keďže tí neďaleko štadióna sledovali duel na veľkoplošnej obrazovke naživo. Po nevinne vyzerajúcom centri Bakoša v 6. min využil Siva menšie zaváhanie domácej obrany a zle vybiehajúceho gólmana Novotu a hlavou poslal "ružu" do vedenia - 0:1. Po tomto góle prevzali réžiu úvodného dejstva do vlastných rúk domáci futbalisti. Hráči Dunajskej Stredy mali v dvoch momentoch ťažké srdce na rozhodcu Prešinského, ktorý zákroky obrany hostí na N´lenda a Kweukeho v pokutovom území posúdil ako dovolené. V 35. min potvrdil obrovský tlak domácich pekný volej spoza šestnástky českého legionára Cahu a aj keď naň Hakdúch nemal nárok, ale lopta sa od žrde odrazila späť do hry. V 39. min vysunul Pinte na pravej strane Regedeia, jeho lobovaný center sa dostal na N´lendovu hlavu a kamerunský útočník presnou hlavičkou vyrovnal - 1:1. Ružomberčania sa dostali do vedenie aj v úvode druhého dejstva, no na presnú hlavičku Sivčeviča po centri Zošáka z 52. min o tri minúty neskôr odpovedal rovnakou mincou, teda gólovou hlavičkou, kanonier DAC Kweuke. Od tohto momentu sa na ihrisku začali diať zaujímavé veci. Hlavný arbiter najprv súboj Cahu s Petrom Majerníkom posúdil ako Cahov evidentný zákrok bez lopty do súperovho stehna a domáceho hráča vylúčil a o tri minúty neskôr podobný zákrok Adiabu posúdil tiež ako faul a poslal ďalšieho Dunajskostredčana pod sprchy. Domáci sa aj napriek dvojnásobnej nevýhode nevzdávali a v 79. min sa im podaril husársky kúsok, keď sa Kweuke fantastickým lobom z 30 m postaral triumf DAC Tatran Prešov - FC Nitra 1:1 (0:1) Góly: 85. Pekár - 4. Rák, ŽK: 85. Pekár, 90. Piter-Bučko - 41. Gruber, 65. Kopačka, 74. Harbuľák, 75. Hroššo, ČK: 61. Gruber (Nitra) po druhej ŽK, rozhodovali: Valášek - E. Weiss, Kéry, 3850 divákov Prešovčania zahrávali v úvode po Katonovej akcii rohový kop, po ktorom neúspešne dorážal Vršajevič. Po chvíli prvýkrát zakontrovali hostia. Center z pravej strany preletel k Rákovi, obrana Tatrana i gólman Buchta zostali stáť v domnení, že nitriansky útočník sa nachádza v postavení mimo hry. Píšťalka sa ale neozvala a hlavička Ráka sa ujala - 0:1. V ďalších minútach domáci vyťažili tri rohové kopy. V 15. min po centri Josla Vršajevič vystrelil iba do brániaceho protihráča. Hra v týchto fázach bola v podstate vyrovnaná. Nitra, spoliehajúca sa na hru zo zabezpečenej obrany, dokázala nebezpečne pohroziť. V 17. min Babic vysunul Ráka, no križujúci Piter-Bučko strelca prvého gólu odzbrojil. V 33. min nikým neatakovaný Barčík technickou strelou netrafil z dobrej pozície prešovskú bránku. V 38. min poslal Josl z ľavej strany centrovanú loptu, na ktorú najvyššie vyskočil Vršajevič. Loptu brankár hostí vytlačil na brvno, no rohový kop sa nekonal. Druhý polčas to bola už jednostranná záležitosť domácich. Nitrania síce stále hrozili kontrami, no Prešov naberal dych k drvivému náporu. Strela Pikla tesne minula cieľ, Šafrankovu hlavičku Hroššo kryl. Po Penksovom centri Takáč v dobrej pozícii zle trafil loptu. Následne mal ďalšie tri dobré momenty Penksa, v jednom prípade nebezpečne zakončoval Katona. V 73. min však mohlo zapršať opäť na opačnej strane. Prešovský gólman vybehol ďaleko od svojej svätyne, k lopte sa ale nedostal. Naopak zmocnil sa jej hosťujúci Kolár a lobom sa snažil skoro od polovice ihriska rozvlniť sieť. Iba šprintujúci Josl mu v tom zabránil a v poslednej chvíli na bránkovej čiare zachránil. Prešovčania svoju úplnú prevahu v druhej časti, najmä po vylúčení Grubera, zúročili 5 minút pred koncom. Katona poslal center do nitrianskej šestnástky, na ktorý najvyššie vyskočil najvyšší hráč na ihrisku Pekár. Brankár hostí proti jeho presnej hlavičke nemal šancu. FC ViOn Zlaté Moravce - MFK Košice 2:2 (0:2) Góly: 53. Kožiak, 83. Chren - 16. Milinkovič, 42. Kišš, ŽK: 39. Minarčík, 57. Peter Farkaš, 66. B. Bajza, 87. Líška - 64. Kolbas, rozhodovali: Richtárik - Bobko, Košecký, 1256 divákov Po opatrnom začiatku sa do prvej gólovej príležitosti dostal v 11. min Milinkovič, ale Bolek jeho strelu vytlačil na rohový kop. Na druhej strane kontroval Kožiak, ktorý tiesnený z hranice "malého vápna" mieril nad bránku hostí. Prebiehala 16. min, keď sa k lopte na hranici pokutového územia dostal Milinkovič a šikovnou strelou k žrdi prekvapil Boleka - 0:1. Po polhodine hry si Kožiakovu strelu z dvadsiatich metrov vychutnal Putnocký. V 42. min Kolbas posunul Kiššovi, ktorého centrovaná lopta na prekvapenie všetkých skončila za Bolekovým chrbtom - 0:2. Po zmene strán začali východniari ležérne, na čo doplatili už v 53. min. Kuračka rozohral štandardnú situáciu, Bakongolia šikovne prestrčil na Kožiaka, ktorý krásnym gólom vrátil domácich do zápasu. Po hodine hry našiel Milinkovič v pokutovom území osamoteného Jána Nováka, ale ten vo vyloženej pozícii netrafil bránku. V 70. min sa rútil Bakongolia sám na Putnockého, ale v koncovke napodobnil Nováka. V závere stretnutia vsadili Zlatomoravčania všetko na jednu kartu. Vyrovnanie priniesla 83. min, keď Kožiak našiel pred bránkou úplne voľného Chrena, ktorý bez problémov skóroval 2:2. V hektickom závere mohol o osude stretnutia rozhodnúť v 89. min Kuračka, ale v stopercentnej príležitosti trestuhodne prestrelil. Keď v nadstavenom čase ani Hözlova strela nenašla cieľ, stretnutie sa skončilo deľbou bodov. MFK Dubnica - Dukla Banská Bystrica 2:0 (1:0) Góly: 45. Chmelík, 84. T. Zápotoka, ŽK: 70. M. Kuzma - 25. V. Gajdoš, 28. M. Ďuriš, 48. Adámik, 77. Kotrys, rozhodovali: Gocník - Brendza, Petríček, 1635 divákov Domáci sa od začiatku usilovali získať rýchlo vedenie, ale gólové akcie z ich strany sa rodili ťažko. Hostia sa dokázali dostať pred Zajaca, ale zakončenie im rovnako robilo problémy. V 17. min spálil ideálnu príležitosť Seye. O sedem minút neskôr posúval Seye loptu Kiškovi, ale Debnár zámer domácich vystihol. Neúpsechom skončili aj ďalšie akcie, najmä Kiška sa strelecky nedokáže prebudiť. Napokon sa MFK dočkali vedenia. V 45. min zahrával rohový kop J. Zápotoka, Chmelík vyskočil najvyššie a hlavičkou nedal hosťujúcemu brankárovi šancu. Anton Jánoš musel už v 9. min nútene vystriedať Miroslava Tótha, ktorý po zrážke s vlastným spoluhráčom utrpel hlbokú tržnú ranu na stehne spôsobenú zásahom kopačky. Zraneného hráča okamžite previezli do nemocnice. V druhom polčase to chvíľami vyzeralo ako keby súperom už dochádzali sily, akcie boli dosť statické, pohyb dopredu sa začal zlepšovať až v poslednej tretine zápasu. Dubničania chybovali v rozohrávkach a keď sa im naskytli príležitosti zo štandardiek, mali proti sebe celú obrannú líniu Bystričanov. Záver duelu však stál za to. V 83. min vznikol "závar" pred Zajacovou bránou, zachraňoval Seye a z protiakcie súperom unikol Tomáš Zápotoka, predviedol sólo cez pol ihriska a nádherne premenil na 2:0. Následne skúšal Jurča prekonať zo Seyeho akcie aj Zapalač. Na čestný úspech hostí si zblízka trúfal Kotrys, no vysoko prekopol. NEDEĽA Artmedia Petržalka - Slovan Bratislava 1:1 (0:1) Góly: 46. T. Oravec - 45.+ Dobrotka, ŽK: 33. Dosoudil, J. Kozák ml., 36. Pedro Anderson, 63. Mikulič, 89. Czinege - 26. Hanek, 29. Černák, 85. Diogo Pires, rozhodovali: Pavlík - Cuninka, Benko, 3480 divákov Prvé dve šance si vypracovali slovanisti v 8. a 9. min. Najprv strela Halenára preletela ponad bránku Artmedie, vzapätí pokus Slováka zo 6 - 7 m vyrazil brankár Kamenár. Na druhej strane v 14. min Bičík pohotovo zmaril nájazd Czinegeho. V súboji s Kamenárom sa nepresadil ani jeho bývalý spoluhráč Halenár, keď jeho hlavička smerovala tesne vedľa bránky Artmedie. S pozorným Kamenárom medzi žrďami si neporadil ani v 29. min Černák. Päť minút pred odchodom do kabín sa na Bičíka rútil dôrazný Piroska, ale neprekonal ho. V nadstavenom čase na center Slováka pred bránkou domácich najvyššie vyskočil Dobrotka a hlavou otvoril skóre stretnutia - 0:1. Viac ako 2000 priaznivcov Slovana však utrpelo šok krátko po návrate mužstiev na trávnik, keď Oravec vyrovnal na 1:1. O dve minúty neskôr Kamenár odvážnym skokom zachránil pred Meszárošom a Halenár netrafil prázdnu bránku. Gólmana domácich neprekonal ani v 56. min striedajúci Sylvestr z ťažkého uhla. Slovanisti v tejto fáze zápasu vyvinuli obrovský tlak, ale obrana domácich na čele s Kamenárom a Dosoudilom tomuto aj so šťastím odolala. Zákrok zápasu predviedol Kamenár v 82. min, keď špičkami nôh vyrazil strelu Halenára. Bol to práve domáci brankár, ktorý sa najviac zaslúžil o deľbu bodov na Pasienkoch. SITA