Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

22. januára 2021

Švajčiarsko zaradí Slovensko medzi rizikové krajiny, karanténa bude povinnáS účinnosťou od pondelka 1. februára bude Slovenská republika zo strany Švajčiarska zaradená na zoznam rizikových krajín, po príchode z ktorých platí povinnosť desaťdňovej karantény. Informuje o tomZdieľať
aptopix_virus_outbreak_switzerland_06007 6c8ec54a2e194a2c893285c123fc2963 676x451 22.1.2021 (Webnoviny.sk) - S účinnosťou od pondelka 1. februára bude Slovenská republika zo strany Švajčiarska zaradená na zoznam rizikových krajín, po príchode z ktorých platí povinnosť desaťdňovej karantény. Informuje o tom Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) na svojej webovej stránke.


Švajčiarsko a Lichtenštajnsko aplikuje takzvaný regionálny prístup pri susedných krajinách, čo v praxi znamená, že žiadna zo susedných krajín nebude zaradená do zoznamu vysokorizikových krajín ako celok, ale len jej najviac postihnuté regióny,“ dodáva rezort diplomacie s tým, že výnimkou sú prihraničné regióny susediace so Švajčiarskom, ktoré na zoznam zaraďované nebudú z ekonomických, sociálnych a kultúrnych dôvodov.

Od pondelka 18. januára je vo Švajčiarsku obmedzený počet osôb, ktoré sa môžu stretnúť v súkromí alebo na verejnosti na päť osôb.


Zdroj: Webnoviny.sk - Švajčiarsko zaradí Slovensko medzi rizikové krajiny, karanténa bude povinná © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Donald Trump bude ako prvý prezident USA čeliť impeachmentu po ukončení funkcie
<< predchádzajúci článok
Španielsko očakáva zahraničných turistov až v závere leta, najprv je potrebné zaočkovať obyvateľov

Švajčiarsko zaradí Slovensko medzi rizikové krajiny, karanténa bude povinná - diskusné fórum čitateľov