24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2008

06. mája 2008

Švédi rozstrieľali Francúzov

Hokejisti Švédska uspeli aj vo svojom druhom vystúpení na majstrovstvách sveta v hokeji v kanadskom Québecu, keď v pondelňajšom zápase A-skupiny boli nad sily výberu Francúzska a zvíťazili vysoko ...

QUÉBEC CITY 6. mája (WEBNOVINY) - Hokejisti Švédska uspeli aj vo svojom druhom vystúpení na majstrovstvách sveta v hokeji v kanadskom Québecu, keď v pondelňajšom zápase A-skupiny boli nad sily výberu Francúzska a zvíťazili vysoko 9:0. "Tri korunky" sa rozbiehali pomalšie a v prvej tretine nedokázali francúzskeho gólmana Lhenryho prekonať ani raz. Prvýkrát sa im to podarilo až v 29. min z hokejky Tonyho Martenssona a to, čo nasledovalo potom, sa nedá nazvať inak ako "gólový uragán". Ešte pred druhou sirénou sa do streleckej listiny zapísali Patric Hornqvist, Mattias Weinhandl a Niclas Wallin. V poslednom dejstve potom skórovali postupne Nicklas Bäckström, Alexander Edler a Robert Nilsson. Po góle Nilssona vymenil v bránke Francúzov Lhenryho Huet, no ani ten si dlho čisté konto neudržal. Do konca duelu ho prekonali ešte Kenny Jonsson a Nicklas Bäckström. Po celozápasovom trápení s Bielorusmi sa severania pasovali s druhým súperom iba do polovice duelu, následná kanonáda ich vyniesla na čelo na tabuľky A-skupiny. Výsledok pondelňajšieho stretnutia v A-skupine na 72. hokejových majstrovstvách sveta v Kanade: A-skupina (Québec): Švédsko - Francúzsko 9:0 (0:0, 4:0, 5:0) Góly: 29. Martensson (Weindhandl, M. Johansson), 35. Hornqvist (Warg, Jonsson), 37. Weinhandl (Fabricius), 40. N. Wallin (Martensson, Edler), 45. Bäckström (Warg), 48. Edler (Jonsson, Warg), 50. Nilsson (R. Wallin, Frogren), 52. Jonsson (Weinhandl, Fabricius), 60. Bäckström (Edler, Warg) Vylúčení: 7:11 na 2 min, navyše: Bellemare (Fr.) 10 min osobný trest, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Piechczek (Nem.), Sterns (USA) - Feola (USA), Schröter (Nem.), 8845 divákov Zostavy: Švédsko: Liv - Jonsson, Frogren, N. Wallin, Edler, Johansson, Fernholm - Hornqvist, Bäckström, Warg - Nilson, R .Wallin, Ekman - Weinhandl, Martensson, Fabricius - Nilsson, Holmqvist, Andresson Francúzsko: Lhenry (50. Huet) - Amar, Bachet, Lacroix, Besch, Trabichet, Quessandier, Lussier, Bonnard - Y. Treille, Meunier, Bordeleau - Rozenthal, Gras, Coqueux - Hecquefeuille, Bellemare, Desrosiers - S. Treille, Zwikel, Tardif Aktuálna tabuľka A-skupiny: 1. Švédsko 2 2 0 0 0 15:5 6 2. Švajčiarsko 2 2 0 0 0 6:2 6 3. Bielorusko 2 0 0 0 2 6:8 0 4. Francúzsko 2 0 0 0 2 1:13 0 Poznámka: počet zápasov, víťazstvá v riadnom čase (3 body), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 body), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 bod), prehry v riadnom čase (0 bodov), skóre, body SITA