Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

10. januára 2024

Svitko sa na Rely Dakar opäť dostal do Top 10 s ôsmym najlepším časom, Varga si udržal štvrtú pozíciu (video)


Tagy: Rely Dakar

Slovenský motocyklista Štefan Svitko sa v stredajšej 5. etape na prestížnej Rely Dakar v Saudskej Arábii dostal opäť do Top 10 a v priebežnej ...Zdieľať
svitko 676x451 10.1.2024 (SITA.sk) - Slovenský motocyklista Štefan Svitko sa v stredajšej 5. etape na prestížnej Rely Dakar v Saudskej Arábii dostal opäť do Top 10 a v priebežnej klasifikácii sa posunul o jeden stupienok nahor. V stredu jazdci absolvovali 727 km, z nich však bolo len 118 km meraných úsekov, šlo sa však v piesku a na dunách.

Svitko poskočil o jednu priečku


Skúsený slovenský jazdec napokon dosiahol ôsmy najlepší čas, keď za víťazným Čiľanom Pablom Quintanillom zaostal o 4 minúty a 10 sekúnd. V celkovom poradí poskočil Svitko z 15. na 14. priečku. Na čelo sa vrátil Ross Branch z Botswany, ktorý finišoval šiesty a líder po utorku Čiľan José Ignacio Cornejo na neho stratil necelé tri minúty. Slovák za lídrom poradia zaostáva o 55 minút a 12 sekúnd.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


V súťaži štvorkolkárov v stredu triumfoval Brazílčan Marcelo Madeiros pred Francúzom Alexandrem Giroudom a Argentínčanom Manuelom Andújarom, v priebežnom poradí vedie Andújar pred Giroudom a Madeirosom.

Za víťazom zaostal desať minút


Slovenský jazdec Juraj Varga prišiel do cieľa 5. etapy štvrtý a štvrtú pozíciu si udržal aj v celkovom hodnotení kategórie. V stredu za víťazom zaostal o necelých 10 minút a v priebežnej klasifikácii na lídra stráca necelých 54 minút, od Top 3 ho delí 32 minút.

Na trati sú ešte aj všetky automobily aj kamióny.

Na pretekárov čaká v najbližších dvoch dňoch maratónska 6. etapa. Trať dlhú 766 km, súčasťou ktorej bude až 532 km, si posádky musia rozdeliť na dva dni, pričom noc zo štvrtka na piatok strávia v bivakoch bez podpory svojich tímov.


Zdroj: SITA.sk - Svitko sa na Rely Dakar opäť dostal do Top 10 s ôsmym najlepším časom, Varga si udržal štvrtú pozíciu (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy: Rely Dakar
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Čavrič začal zimnú prípravu so Slovanom Bratislava, jeho odchod je však čoraz reálnejší (video+foto)
<< predchádzajúci článok
Shiffrinová vynechá preteky v Zauchensee, potrebuje sa doliečiť