Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. apríla 2019

Szijjártó: Spomaľovanie procesu eurointegrácie Srbska je neprijateľnéNa archívnej snímke maďarský minister zahraničných vecí a vonkajších ekonomických vzťahov Péter Szijjártó.Zdieľať
Na archívnej snímke maďarský minister zahraničných vecí a vonkajších ekonomických vzťahov Péter Szijjártó. Foto: TASR - Marko Erd
Budapešť/Subotica 15. apríla (TASR) - Pre Maďarsko je neprijateľné, že by sa Európska únia (EÚ) do roku 2025 ďalej nerozširovala. Takisto je neprijateľné, že Európska komisia (EK) umelo spomaľuje prístupový proces Srbska, vyhlásil v pondelok vo vojvodinskej Subotici maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó po schôdzke so srbským rezortným partnerom Ivicom Dačičom.


V Subotici sa v pondelok koná už piate spoločné rokovanie vlád Srbska a Maďarska pod vedením premiérov Viktora Orbána a Aleksandra Vučiča. Pred touto schôdzkou sa Szijjártó stretol aj so srbskou ministerkou pre európsku integráciu Jadrankou Jokšimovičovou, uviedla agentúra MTI.

Szijjártó zdôraznil, že záujmom Maďarska je silné Srbsko, pretože silné susedné krajiny prispejú k zvýšeniu jeho hodnoty. Minister kritizoval Brusel za to, že tamojší hlavný politický prúd nepodporuje integráciu, a že EK stavia pred adeptov na členstvo v Únii umelé prekážky.

Spravodajca TASR Ladislav Vallach

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Talianskym aerolíniám Alitalia zostávajú dva týždne na záchranný plán
<< predchádzajúci článok
V marci 2019 sa na mýte vybralo 19,3 milióna eur

Szijjártó: Spomaľovanie procesu eurointegrácie Srbska je neprijateľné - diskusné fórum čitateľov