Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Tlačové správy

Tetra Pak uvádza v Európe papierové slamkyTetra Pak uvádza v Európe papierové slamkyZdieľať
Tetra Pak uvádza v Európe papierové slamky Foto: Tetra Pak
Bratislava 8. augusta (OTS) - Spoločnosť Tetra Pak v týchto dňoch oznámila, že jej zákazníci začali v Európe testovať papierové slamky určené pre nápojové kartóny. Tetra Pak je tak prvou spoločnosťou z oblasti výroby kartónových obalov, ktorá poskytuje papierové slamky pre nápojové kartóny v tomto regióne.


Spoločnosť tiež oznámila svoj zámer verejne sprístupniť a zdieľať svoje inovácie týkajúce sa vývoja papierových slamiek, aby podporila spoluprácu v odvetví v oblasti alternatívnych riešení jednorazových plastových slamiek používaných pre nápojové kartóny.

Adolfo Orive, riaditeľ a CEO spoločnosti Tetra Pak, povedal: „Sme radi, že sme vyvinuli papierovú slamku, ktorá je plne funkčná a spĺňa medzinárodne uznávané normy bezpečnosti potravín. Toto je dôležitý krok v napĺňaní našej vízie vyvinúť obal, ktorý je vyrobený výlučne z obalových materiálov na rastlinnej báze a ktorý prispieva k nízkouhlíkovému obehovému hospodárstvu.

Rozhodli sme sa, že nebudeme žiadať o patentovú ochranu, hoci sme dosiahli početné technické vylepšenia v rámci našich výrobkov. Namiesto toho sme sa rozhodli naše inovácie verejne sprístupniť, aby naše odvetvie dosiahlo svoj spoločný cieľ a to smerovať k nízkouhlíkovému obehovému hospodárstvu. Celá dodávateľská základňa pre papierové slamky sa musí rýchlo rozširovať a rásť. Touto cestou chceme osloviť všetkých dodávateľov a zákazníkov, aby využili naše znalosti a spojili sa s nami, aby sme mohli čo najrýchlejšie zvýšiť ich produkciu,“ povedala Kinga Sieradzon, generálna riaditeľka Tetra Pak Poľsko & Danube.

Papierová slamka je vyrobená z papiera s certifikáciou FSC™ a je recyklovateľná spolu so zvyškom balenia. K dispozícii bude pre dva menšie kartónové obaly bežne používané pre mliečne a nápojové výrobky pre deti: Tetra Brik® Aseptic 200 Base a Tetra Brik® Aseptic 200 Base Crystal.

Testy papierovej slamky sa už začali v rámci obmedzeného objemu, pričom spoločnosť momentálne zvyšuje výrobnú kapacitu v závode na výrobu slamiek v portugalskom Lisabone.

Spoločnosť Tetra Pak tiež oznámila, že bude posudzovať technický pokrok a spolupracuje s mnohými technologickými lídrami v oblasti výskumu biologicky rozložiteľných riešení, ako sú napríklad polyhydroxyalkanoáty (PHA) – ide o polymér odvodený z rastlinných materiálov, ktorý je tiež biologicky rozložiteľný.

K ďalším udržateľným projektom, ktoré sú zamerané na vývoj nápojových obalov spoločnosti Tetra Pak patria aj pripevnené vrchnáky na ich nápojových obaloch, či integrované systémy pre konzumáciu nápojov. Spoločnosť tiež zmobilizovala tímy v oblasti vývoja a tímy pre dodávateľský reťazec a zabezpečila dodatočné zdroje na dosiahnutie týchto prioritných plánov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Malta zakázala lodi na záchranu migrantov tankovať v jej vodách
<< predchádzajúci článok
Sýria nesúhlasí s vytvorením nárazníkovej zóny na severe krajiny

Tetra Pak uvádza v Európe papierové slamky - diskusné fórum čitateľov