20. februára 2009

Titul v severskej kombinácii Lodwickovi

Prekvapujúcim víťazom pretekov v severskej kombinácii na 49. majstrovstvách sveta v klasických lyžiarskych disciplínach v Liberci sa stal najstarší muž celého štartového poľa, 32-ročný Američan ...

LIBEREC 20. februára (WEBNOVINY) - Prekvapujúcim víťazom pretekov v severskej kombinácii na 49. majstrovstvách sveta v klasických lyžiarskych disciplínach v Liberci sa stal najstarší muž celého štartového poľa, 32-ročný Američan Todd Lodwick. Viedol už po bežeckej časti, v skokanskej si svoju pozíciu bezpečne udržal. Striebro patrí Nemcovi Tinovi Edelmannovi, bronz si vybojoval Jason Lamy Chappuis z Francúzska. Jediný slovenský reprezentant v 58-člennom štartovom poli Róbert Kartík skončil päťdesiaty druhý. O jedno miesto si teda v porovnaní s bežeckou časťou polepšil. Preteky boli netradične roztiahnuté na dva dni. Vo štvrtok sa uskutočnila iba bežecká časť, silný vietor a husté sneženie nedovolili pretekárom absolvovať aj skoky na mostíku HS-100. V piatok už vietor nehrozil, a tak mohli kombinátori preteky dokončiť. Víťazstvo Lodwicka sa neočakávalo, pretože v sezóne žiadne mimoriadne výsledky nedosahoval. Nakoniec sa ukázali ako mimoriadne dôležité najmä jeho dlhoročné skúsenosti. Naopak, bez medaily ostali suveréni vo Svetovom pohári - líder Anssi Koivuranta z Fínska skončil štvrtý a Nór Magnus Moan dokonca až devätnásty.

Výsledky - severská kombinácia s hromadným štartom:
1. Todd Lodwick (USA) 276,0 b, 2. Tino Edelmann (Nem.) 273,7, 3. Jason Lamy Chappuis (Fr.) 265,2, 4. Anssi Koivuranta (Fín.) 260,2, 5. Bill Demong (USA) 258,7, 6. Christoph Bieler (Rak.) 256,7, 7. Petter Tande (Nór.) 255,5, 8. Eric Frenzel (Nem.) 255,2, 9. Jaakko Tallus (Fín.) 251,0, 10. Francois Braud (Fr.) 249,2, ... 52. Róbert Kartík (SR) 100,2 - nepostúpil do 30-členného finále.