Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra    Da Vinciho kód

18. mája 2006

Tom Hanks obhajoval Da Vinciho kód pred protestmi kresťanských skupínRežisér dlho očakávaného filmu Da Vinciho kód Ron Howard a jeho hlavný predstaviteľ Tom Hanks dnes vo francúzskom letovisku Cannes obhajovali snímku pred protestmi kresťanských skupín.Zdieľať
       "Je to len fikcia, zábava, komerčný podnik. Nie je to žiaden dokumentárny film," zdôraznil držiteľ Oscara Tom Hanks na tlačovej konferencii niekoľko hodín pred slávnostnou svetovou premiérou 100-miliónového trileru, ktorou dnes večer odštartuje 59. ročník Medzinárodného filmového festivalu v Cannes.

      "Každý si musí utvoriť svoj vlastný obrázok. Boh nás zbavil našich hriechov, ale nie nášho rozumu," dodal herec.
      Režisér Ron Howard podľa vlastných slov dokáže pochopiť, že niektorých ľudí jeho film dráždi. Má však pre nich spoľahlivú radu: "Jednoducho nechoďte do kina, keď sa nechcete rozčúliť."
      Konzervatívna katolícka skupina Opus Dei, vo filme vykresľovaná ako vražedný kult, dnes usporiadala protestnú akciu proti spôsobu prezentácie jej činnosti. Film označila za urážlivý portrét kresťanstva, katolíckej cirkvi i samotnej organizácie Opus Dei.
      Skupina sídliaca v Ríme pozvala zástupcov médií do jednej zo svojich škôl v talianskej metropole, aby im ukázala, ako pomáha mladým ľuďom stať sa mechanikmi, elektrikármi či inými odborníkmi.

(TASR)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Miss 2006 Magdaléna Šebestová odchádza z práce
<< predchádzajúci článok
Da Vinciho kód uvidia v Thajsku celý

Tom Hanks obhajoval Da Vinciho kód pred protestmi kresťanských skupín - diskusné fórum čitateľov