Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. septembra 2006

Tóthová zrušenie amnestii nepodporí, s Lipšicom dodiskutovalaKauzy Ivana Lexu boli vykonštruované a išlo o politický boj. Povedala to v relácii STV O 5 minút 12 poslankyňa ĽS-HZDS Katarína Tóthová. Podľa nej išlo o politickú perzekúciu Ivana Lexu, ...Zdieľať

BRATISLAVA 24. septembra (WEBNOVINY) - Kauzy Ivana Lexu boli vykonštruované a išlo o politický boj. Povedala to v relácii STV O 5 minút 12 poslankyňa ĽS-HZDS Katarína Tóthová. Podľa nej išlo o politickú perzekúciu Ivana Lexu, ktorý bol obvinený na základe vykonštruovaných dôkazov a výpovedí. Takéto veci by sa podľa nej v právnom štáte nikdy nemali stať. Zo 14 obvinení sa ani v jednom prípade nepodarilo Ivanovi Lexovi preukázať vinu, zdôraznila.

Poslanec KDH Daniel Lipšic tvrdí, že to nie je 14:0, pretože v niektorých prípadoch boli odsúdení ľudia zo SIS, ktorej šéfoval Ivan Lexa a v kauze zavlečenia Michala Kováča mladšieho sa súd nekonal, pretože tento skutok bol amnestovaný. KDH chce preto zrušiť amnestie Vladimíra Mečiara na prípad zavlečenia M. Kováča ml. do cudziny. "Tieto návrhy už štyrikrát v parlamente neprešli, okrem toho, ja ako právnik tvrdím, že amnestia je nezrušiteľná," vyhlásila K. Tóthová. Dodala, že návrhy na zrušenie amnestii sú politickou hrou na zviditeľnenie KDH. "Za zrušenie amnestie nebudem hlasovať nikdy, pretože som skončila právnickú fakultu a kvôli politickému imidžu nezhodím svoj právny imidž," povedala Tóthová. "Pred celým štátom hovorím, že som sa informovala, pozerala som si učebnice z Nemecka, Maďarska a Francúzska a dozvedela som sa, že amnestie sú nezrušiteľné," vyhlásila Tóthová. Napriek tomu Lipšic vyhlásil, že v najbližších týždňoch KDH návrh na zrušenie amnestii predloží.

Kauza vraždy Róberta Remiáša nebola podľa Tóthovej vraždou, ale nehodou, pretože plynový systém bol do jeho auta namontovaný neodborne. "Pán poslanec, prečo, keď ste taký citlivý na spravodlivosť, prečo vás netrápi vražda Duckého?," povedala Tóthová Lipšicovi. Obvinila ho, že za vlády, v ktorej bol Lipšic, sa v prípade nekonalo. Lipšic to odmietol.

Dnešná diskusia STV bola posledná, v ktorej sa stretli Lipšic a Tóthová. Tóthová totiž verejne vyhlásila, že s Lipšicom do žiadnej diskusie už nepôjde a dnes prišla len preto, že jej partnerom mal byť niekto iný. "Pani kolegyňa, neľutujte sa," odpovedal jej Lipšic. Podľa neho štátny orgán - SIS spáchala zavlečenie M. Kováča ml. do cudziny, o čom svedčí podaná obžaloba, podľa Tóthovej však nikdy žiadna obžaloba podaná nebola. "Pán poslanec si nectí ústavu, pretože tam sa píše, že pokiaľ nie je niekto právoplatne odsúdený, považuje sa za nevinného," reagovala Tóthová na Lipšicove slová o tom, že Lexa, hoci odsúdený nemohol byť, bezúhonný nie je.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slotovi nikto neprikazuje, že má mlčať
<< predchádzajúci článok
Najväčšia protivládna demonštrácia sa zaobišla bez násilia

Tóthová zrušenie amnestii nepodporí, s Lipšicom dodiskutovala - diskusné fórum čitateľov

Imidz24.9. 20:18:52