Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

21. júna 2024

Trávnik štadióna vo Frankfurte nad Mohanom je poškodený, viaceré jeho kusy sú mimo svojho pôvodného miestaEurópska futbalová únia (UEFA) pracuje na tom, aby v súvislosti s majstrovstvami Európy v Nemecku ...Zdieľať
euro_2024_soccer_denmark_england_27885 676x451 21.6.2024 (SITA.sk) - Európska futbalová únia (UEFA) pracuje na tom, aby v súvislosti s majstrovstvami Európy v Nemecku zvýšila kvalitu trávnika na ihrisku vo Frankfurte nad Mohanom. Vo štvrtok sa na uvedenej ploche konal duel medzi Dánmi a Angličanmi (1:1), pričom trávnik nebol úplne ideálny, keďže vo Frankfurte v ostatných dňoch pršalo.

Viac o téme: ME vo futbale 2024


Strechu nad štadiónom síce zatvorili 24 hodín pred výkopom spomenutého štvrtkového stretnutia, no po súboji zostala plocha výrazne poškodená. V dôsledku "šmýkačiek" hráčov zostali kusy trávnika mimo svojho pôvodného miesta.

"Máme pripravený detailný plán údržby na konkrétne problémy a zlepšenie kvality pred ďalšími súbojmi," uviedla UEFA. Vo Frankfurte absolvovala svoj prvý duel na turnaji slovenská reprezentácia pri víťazstve nad Belgičanmi (1:0). Po súboji Dánsko - Anglicko bude už v nedeľu 23. júna dejiskom zápasu Švajčiarsko - Nemecko, o ďalše tri dni neskôr sa tam uskutoční aj súboj Slovensko - Rumunsko a 1. júla aj jedno z osemfinálových meraní síl.

Dejiská kontinentálneho šampionátu sužuje vytrvalý dážď, ktorý v Nemecku panoval aj pred ME. Napríklad na štadióne v Hamburgu nemohli trénovať výbery Poľska a Holandska pred svojim vzájomným zápasom, "Oranjes" napokon v nedeľu triumfovali 2:1.
Zdroj: SITA.sk - Trávnik štadióna vo Frankfurte nad Mohanom je poškodený, viaceré jeho kusy sú mimo svojho pôvodného miesta © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
ME 2024: Slováci podľahli Ukrajine 1:2, rozhodol Jaremčuk
<< predchádzajúci článok
Angličania majú po remíze na ME vo futbale na konte štyri body, no kritika na ich adresu rastie