Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

10. septembra 2019

Triatlonistom Vargovi a Gajdošovej sa darí v olympijskej kvalifikáciiSlovenská reprezentantka Romana Gajdošová, archívna snímka.Zdieľať
Slovenská reprezentantka Romana Gajdošová, archívna snímka. Foto: TASR/Pavol Zachar
Bratislava 10. septembra (TASR) – Slovenský reprezentant v triatlone Richard Varga sa v pondelok vrátil z pretekov Svetového pohára v španielskom Banyoles, kde skončil na 26. priečke. Za sebou má aj viac ako mesačné vysokohorské sústredenie vo švajčiarskom St. Moritzi, ktorý sa nachádza vo výške 1822 m nad morom.


"S prípravou som spokojný. V rámci nej som sa zúčastnil aj na pretekoch Svetového pohára v Tokiu. Žiaľ, v jednej zo zákrut som spadol a tým som sa pripravil o nejaké kvalifikačné body do rebríčka účasti na OH," uviedol v utorok na tlačovej konferencii dvojnásobný účastník olympijských hier (Londýn 2012 a Rio de Janeiro 2016), ktorý by rád štartoval aj na nadchádzajúcich OH v Tokiu 2020.

"V provizórnych simulovaných štartových listinách Tokio 2020 k 9. septembru máme dvoch pretekárov. Varga je na 52. mieste a Romane Gajdošovej patrí 48. priečka. Na OH bude štartovať 55 športovcov," priblížil aktuálny stav v olympijskej kvalifikácii prezident Slovenskej triatlonovej únie Jozef Jurášek. Olympijská kvalifikácia trvá dva roky, začala sa 15. mája 2018 a ukončí sa 20. mája 2020.

V boji o kvalifikačné body na OH 2020 Richard Varga ešte absolvuje na záver tohtoročnej sezóny preteky Svetového pohára v Kórejskej republike, Japonsku a Dominikánskej republike, Romana Gajdošová v Číne, Kórejskej republike a Japonsku. V roku 2020 sa bude dať získať kvalifikačné body na ďalších 9 pretekoch Svetového pohára. Po viacročnej absencii sa Richard Varga zúčastní aj na nadchádzajúcich majstrovstvách SR v šprint triatlone pri Vodnej nádrži Stará Myjava (v sobotu a nedeľu 14. a 15. septembra). Je zaujímavé, že vlaňajší majster Európy v šprint triatlone ešte nemá najcennejší kov z domáceho šampionátu. Vo svojej vitríne má striebro z roku 2009 a bronzovú medailu získal rok predtým. "Varga má príležitosť skompletizovať si zbierku domácich majstrovských medailí," dodal J. Jurášek. Šprint triatlon aj s R. Vargom odštartujú v sobotu 14. septembra o 10.50 h.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
ME: Slovenskí volejbalisti chcú postúpiť zo skupiny
<< predchádzajúci článok
Stanovisko SFZ: Všetci ľudia v sektore hostí boli občania SR

Triatlonistom Vargovi a Gajdošovej sa darí v olympijskej kvalifikácii - diskusné fórum čitateľov