Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

09. októbra 2019

Tripartita má v pondelok prerokovať návrh štátneho rozpočtu 2020Na archívnej snímke minister financií Ladislav Kamenický.Zdieľať
Na archívnej snímke minister financií Ladislav Kamenický. Foto: TASR - Pavel Neubauer
Bratislava 9. októbra (TASR) - Návrhom rozpočtu verejnej správy na najbližšie roky z dielne Ministerstva financií (MF) SR by sa mala už v pondelok (14. 10.) zaoberať Hospodárska a sociálna rada SR. Štátny tajomník MF SR Radko Kuruc uviedol, že zástupcovia tripartity dostanú návrh rozpočtu v predstihu vo štvrtok (10. 10).


"Máme termín, ktorý budeme rešpektovať. Vláda do 15. októbra musí predložiť rozpočet do parlamentu. Tak sa aj stane," podotkol Kuruc. V súvislosti s koaličnými návrhmi zákonov uviedol, že rezort financií komunikoval s jednotlivými predkladateľmi. "Veríme, že ten proces bude jednoduchý," doplnil Kuruc.

Rezort financií navrhuje zvýšiť spotrebnú daň z tabaku, za čo si vyslúžil kritiku najmä od koaličnej SNS, ktorá sa vyjadrila, že tento návrh zablokuje. "Sú to politické rokovania, odpoveď by som nechal na niekoho iného," podotkol Kuruc v súvislosti s tým, či sú rokovania o tejto problematike uzatvorené.

MF SR pri príprave rozpočtu prihliada aj na daňovú prognózu a makroprognózu. V tomto roku očakáva horší výber daní a odvodov, v nasledujúcich rokoch by mal byť výpadok výrazne horší. Minister financií Ladislav Kamenický (Smer-SD) už v septembri avizoval, že prepad má negatívny vplyv aj na pripravovaný rozpočet.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V roku 2018 vrátili členovia ASINS na trh viac ako 103 miliónov Eur
<< predchádzajúci článok
Rastie záujem o ojazdené autá

Tripartita má v pondelok prerokovať návrh štátneho rozpočtu 2020 - diskusné fórum čitateľov