26. septembra 2010

Triumf Paríž SG v 7. kole domácej ligy

Futbalisti FC Toulouse remizovali v nedeľňajšom zápase 7. kola najvyššej francúzskej súťaže Ligue 1 s OSC Lille 1:1 a nevyužili možnosť dostať sa na prvé miesto v ...

bez nazvu Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 26. septembra (WEBNOVINY) - Futbalisti FC Toulouse remizovali v nedeľňajšom zápase 7. kola najvyššej francúzskej súťaže Ligue 1 s OSC Lille 1:1 a nevyužili možnosť dostať sa na prvé miesto v tabuľke o skóre pred St. Étienne. Lille ešte v tejto sezóne neprehralo, po siedmich kolách má na konte dve víťazstvá a päť remíz.

Hráči Paríž St. Germain si poradili s Racingom Lens na jeho ihrisku a s 11 bodmi sa dostali na piatu priečku o skóre pred ostatné jedenásťbodové mužstvá Olympique Marseille, OSC Lille, Brest a Montpellier. Lens kleslo na predposledné miesto.

Brest si poradil na domácom trávniku s Valenciennes 1:0. Hostia v 72. min nevyužili pokutový kop a o päť minút ich stihol zaslúžený trest, keď sa presadil útočník Nolan Roux a zabezpečil pre domáce mužstvo tri body.

Súhrn výsledkov nedeľňajších duelov 7. kola najvyššej francúzskej futbalovej súťaže Ligue 1:

Racing Lens - Pariž St. Germain 0:2 (0:0)
Góly: 49. Demont (vlastný), 90. Nene, 28 676 divákov

Brest - Valenciennes 1:0 (0:0)
Góly: 77. Roux, 13 000 divákov

Toulouse - OSC Lille 1:1 (0:1)
Góly: 75. Devaux - 27. Gervinho, 15 101 divákov

Španielsko

Futbalisti Atlética Madrid zdolali v nedeľňajšom stretnutí 5. kola najvyššej španielskej súťaže Primera División na domácom trávniku Real Zaragoza 1:0 a dostali sa na priebežnú štvrtú priečku v tabuľke. O jediný gól duelu sa postaral v 20. min útočník Diego Da Silva Costa. Madridčania si udržali tesné vedenie aj napriek tomu, že po hodine hry musel odísť predčasne pod sprchy krídelník José Antonio Reyes. Zaragoza naďalej zostáva na poslednom mieste s dvoma bodmi a bez víťazstva.

Hráči Herculesu Alicante zvíťazili nad FC Sevilla 2:0 a naďalej sú príjemným prekvapením tejto sezóny. O obidva góly nováčika sa postaral francúzsky útočník David Trezeguet. Pre Sevillčanov to bola prvá prehra v novom ročníku.

Almería dosiahla svoje prvé víťazstvo, keď triumfovala na ihrisku La Corune 2:0. Bez trojbodového zápisu zostávajú už iba spomenuté mužstvá La Coruňa a Zaragoza. Piate kolo skompletizuje pondelňajší duel medzi Málagou a Villarrealom.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 5. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže Primera División:

Atlético Madrid - Real Zaragoza 1:0 (1:0)
Gól: 20. Costa, ČK: 60. Reyes (Atlético), 35 000 divákov

Hercules Alicante - FC Sevilla 2:0 (2:0)
Góly: 21. a 38. Trezeguet (prvý z pok. kopu), 17 000 divákov

La Coruňa - Almería 0:2 (0:2)
Góly: 4. a 18. Kalu Uche, ČK: 42. Colotto (La Coruňa), 16 000 divákov

Espanyol Barcelona - Osasuna Pamplona 1:0 (1:0)

Aris Solún - Ergotelis 1:0
Olympiakos Volos - AEK Atény 3:1 - Mário Breška (Volos) hral od 46. minúty v 83. minúte pridal druhý gól svojho tímu
Valerenga - Brann Bergen 1:0