20. decembra 2008

Triumf Slepcovovej, najlepšia zo Sloveniek Kuzminová 38.

Víťazkou rýchlostných pretekov žien na 7,5 km v rámci 3. kola Svetového pohára v biatlone v rakúskom Hochfilzene sa stala Ruska Svetlana Slepcovová. Dvadsaťdvaročná rodáčka z Chanty-Mansijska ...

HOCHFILZEN 20. decembra (WEBNOVINY) - Víťazkou rýchlostných pretekov žien na 7,5 km v rámci 3. kola Svetového pohára v biatlone v rakúskom Hochfilzene sa stala Ruska Svetlana Slepcovová. Dvadsaťdvaročná rodáčka z Chanty-Mansijska prišla do cieľa v čase 23:21,8 min s náskokom 2,7 sekundy pred svojou krajankou Jekaterinou Jurievovou. Slepcovová musela na rozdiel od svojej o tri roky staršej reprezentačnej kolegyne absolvovať za jeden nepresný výstrel trestný okruh, no bežecky bola lepšie pripravená. Jurievová rovnako ako 10 ďalších pretekárok vrátane bronzovej Ukrajinky Vity Seremenkovej trafila úspešne všetkých desať terčov. Slepcovová vďaka triumfu v sobotňajšom šprinte zvýšila svoj náskok na čele celkového poradia SP 2008/09 a upevnila si aj 1. pozíciu v hodnotení rýchlostných pretekov. Z kvarteta Sloveniek v 107-člennom štartovom poli dosiahla najlepší výsledok Anastasia Kuzminová, ktorú klasifikovali na 38. mieste so stratou 2:16,4 min na vedúcu Slepcovovú. Dvadsaťštyriročná rodáčka z Ťumenu si za svoj výkon pripísala prvé tri body do hodnotenia SP 2008/09.Pre bývalú ruskú reprezentantku Kuzminovú, za slobodna Šipulinovú, to bol premiérový štart v pretekoch Svetového pohára v drese Slovenska. Ďalšie tri biatlonistky SR sa umiestnili až v druhej polovici výsledkovej listiny - Ľubomíra Kalinová bola 64. (+3:01,7 min), Martina Halinárová skončila hneď za ňou na 65. pozícii (+3:03,2) a Natália Prekopová prišla do cieľa na 86. priečke (+4:26,4). V nedeľu preteky 3. kola SP v Hochfilzene vyvrcholia pretekmi štafiet mužov na 4x7,5 km a žien na 4x6 km. Výsledky - rýchlostné preteky žien na 7,5 km: 1. Svetlana Slepcovová (Rus.) 23:21,8 min (1 trestný okruh), 2. Jekaterina Jurievová (Rus.) +2,7 s (0), 3. Vita Seremenková (Ukr.) +16,6 (0), 4. Helena Jonssonová (Švéd.) +24,3 (0), 5. Albina Achatovová (Rus.) +32,3 (0), 6. Kaisa Mäkäräinenová (Fín.) +35,1 (1), 7. Magdalena Neunerová (Nem.) +36,9 (1), 8. Kathrin Hitzerová (Nem.) +43,8 (0), 9. Anna Carin Olofssonová-Zideková (Švéd.) +57,0 (2), 10. Anna Bouliginová (Rus.) +1:00,8 min (1), ... 38. Anastasia Kuzminová +2:16,4 (1), 64. Ľubomíra Kalinová +3:01,7 (2), 65. Martina Halinárová +3:03,2 (2), 86. Natália Prekopová (všetky SR) +4:26,4 (1). SITA