Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. decembra 2023

Trnavský poslanec neberie za svoju prácu ani euro. Ja osobne tie peniaze pre svoj život nepotrebujem, hovorí


Tagy: Odmeny

Len jediný poslanec z 31 členného Mestského zastupiteľstva v Trnave nepoberá za svoju poslaneckú prácu žiadnu odmenu. Jaroslav Holeček sa jej dobrovoľne vzdal. Služba mestu Svoj poslanecký ...Zdieľať
poslanec holecek 676x451 4.12.2023 (SITA.sk) - Len jediný poslanec z 31 členného Mestského zastupiteľstva v Trnave nepoberá za svoju poslaneckú prácu žiadnu odmenu. Jaroslav Holeček sa jej dobrovoľne vzdal.

Služba mestu


Svoj poslanecký mandát považuje za službu mestu, peniaze, na ktoré má nárok, zostávajú v mestskom rozpočte. Poslanci v Trnave dostávajú približne 380 eur mesačne v hrubom.

„Ja osobne tie peniaze pre svoj život nepotrebujem, mesto ich potrebuje viac, preto som mu ich veľmi rád daroval," povedal Holeček, ktorý má za sebou úspešnú kariéru v automobilovom priemysle. Poslancom sa stal len pred rokom, vzápätí sa písomne vzdal odmien.

Prvý rok v poslaneckých laviciach sa mu nehodnotí ľahko. Patrí k malej skupine opozičných poslancov, ktorí svojimi hlasmi veľa toho nepresadia.

Pôsobenie v rôznych manažérskych pozíciách


Holečka mrzí, že o jeho dlhoročné skúsenosti ako keby samospráva nemala záujem.

„Keď som kandidoval, mal som skúsenosti z Volkswagenu zo spolupráce s mestami, v ktorých som pôsobil. Napríklad, keď som bol v Portugalsku, mali sme veľmi dobrú spoluprácu s mestom Palmela a spoločne sme riešili množstvo projektov. Predpokladal som, že aj v Trnave bude takýto priestor, ale mesto nemá záujem," posťažoval sa Holeček.

„Svoje služby som dával aj iným organizáciám, ako je mesto. Tie mali o ne záujem a ocenili ich," poznamenal Holeček, ktorý má pocit, že mesto Trnava o ne záujem nemá. Na otázku, ako by hodnotil svoj prvý rok v pozícii poslanca, odpovedal, že psy štekajú a karavána ide ďalej.

Jaroslav Holeček počas svojej kariéry pôsobil v rôznych manažérskych pozíciách v rámci koncernu Volkswagen, bol tiež prezidentom Zväzu automobilového priemyslu. Je odborníkom v oblasti riadenia ľudských zdrojov, vzdelávania a priemyselného manažérstva.


Zdroj: SITA.sk - Trnavský poslanec neberie za svoju prácu ani euro. Ja osobne tie peniaze pre svoj život nepotrebujem, hovorí © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy: Odmeny
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Čistíte ekonomicky, ekologicky a efektívne?
<< predchádzajúci článok
Americká vojnová loď a komerčné plavidlá sa podľa Pentagonu ocitli pod útokom