Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. decembra 2021

Trnka by mal vyvodiť politickú zodpovednosť, poslanci OĽaNO podali na NKÚ podnet pre nákup teplomerovPoslanci NR SR za hnutie OĽANO z Košického kraja Erik Ňarjaš, Mária Šofranko, Milan Potocký, Jarmila Vaňová, Peter Liba a Vojtech Tóth podali podnet na Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ) pre podozrenie z ...Zdieľať
trnka 676x451 7.12.2021 (Webnoviny.sk) - Poslanci NR SR za hnutie OĽANO z Košického kraja Erik Ňarjaš, Mária Šofranko, Milan Potocký, Jarmila Vaňová, Peter Liba a Vojtech Tóth podali podnet na Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ) pre podozrenie z predraženého verejného obstarávania v Košickom samosprávnom kraji (KSK).


Zároveň vyzvali predsedu KSK Rastislava Trnku na vyvodenie politickej zodpovednosti. Informovali o tom na brífingu v budove Národnej rady SR.

Dvojnásobne vyššia cena


Podnet sa týka nehospodárneho nákupu teplomerov pre KSK, o ktorej informoval Denník N. Podľa medializovaných informácií košická krajská samospráva kúpila teplomery za dvojnásobne vyššiu cenu oproti iným krajom.

„V nadväznosti na uvedené skutočnosti sa obraciame na NKÚ s podnetom na vykonanie kontroly nákupu bezkontaktných prechodových teplomerov za viac ako 180-tisíc eur, plus žiadame hĺbkovú kontrolu na Košickom samosprávnom kraji,“ uviedol Ňarjaš.

Morálno-etický problém


Ako uviedol poslanec Milan Potocký, okrem trestnoprávnej roviny je tu ešte morálno-etický problém.

„Boli medializované informácie, že župan mal e-mailovou komunikáciou ovplyvňovať výrobcu teplomerov a podsúvať mu odpovede pre médiá. Preto je veľmi dôležité, aby sa konaním košického župana zaoberala Rada pre etiku. Pri KSK máme schválený etický kódex pre volených predstaviteľov KSK, ktorý by mal prešetriť postup predsedu KSK,“ dodal Potocký.


Zdroj: Webnoviny.sk - Trnka by mal vyvodiť politickú zodpovednosť, poslanci OĽaNO podali na NKÚ podnet pre nákup teplomerov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Skracovanie dĺžky súdnych konaní sa nemusí podariť, proti hrá aj znižovanie počtu sudcov najvyššieho súdu
<< predchádzajúci článok
Najvyšší súd nezistil dôvody na odmietnutie obžaloby Kováčikovi a „Pánovi X“

Trnka by mal vyvodiť politickú zodpovednosť, poslanci OĽaNO podali na NKÚ podnet pre nákup teplomerov - diskusné fórum čitateľov