Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. januára 2021

Trump podnikol posledný úder voči Číne a na ďalších deväť firiem uvalil sankcieAmerický prezident Donald Trump počas posledných dní vo funkcii podnikol záverečný úder voči Číne a jej najväčším firmám a uvalil ďalšie ...Zdieľať
virus_outbreak_trump_49324 41c79e8dc7db4099aba07e1e04bb7a16 676x451 15.1.2021  - Americký prezident Donald Trump počas posledných dní vo funkcii podnikol záverečný úder voči Číne a jej najväčším firmám a uvalil ďalšie sankcie a investičné zákazy.


Na takzvaný čierny zoznam Pentagonu bolo zaradených deväť čínskych firiem pre ich údajné vzťahy s čínskou armádou. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

 

Reštrikcie voči ropnému gigantu či Xiaomi


Trump v uplynulých mesiacoch zintenzívnil kroky voči viacerým spoločnostiam, o ktorých je presvedčený, že pre USA predstavujú bezpečnostnú hrozbu.

Najnovšie reštrikcie, ktoré boli ohlásené vo štvrtok, sa dotýkajú napríklad čínskeho ropného gigantu CNOOC a výrobcu smartfónov Xiaomi. Akcie spoločnosti Xiaomi, s ktorými sa obchoduje v USA, vo štvrtok klesli o 14 percent a na hongkonskej burze si v piatok odpísali viac ako 11 percent.

 

 

Obchodná vojna trvá už dva roky


USA a Čína vedú vzájomnú obchodnú vojnu od roku 2018 a uplatnili voči sebe sériu dovozných ciel.

Podľa štúdie spoločnosti Oxford Economics táto obchodná vojna medzi dvomi najväčšími ekonomikami sveta počas svojej kulminácie viedla v USA k strate 245-tisíc pracovných miest.


Zdroj: Webnoviny.sk - Trump podnikol posledný úder voči Číne a na ďalších deväť firiem uvalil sankcie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bratislavské Staré Mesto spravilo výnimku a dočasne pre koronavírus umožní vstup autom aj do pešej zóny
<< predchádzajúci článok
Lunter ponúka vláde manuál na rýchlejšie očkovanie, banskobystrická župa pripravila vakcinačnú stratégiu

Trump podnikol posledný úder voči Číne a na ďalších deväť firiem uvalil sankcie - diskusné fórum čitateľov