Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. apríla 2019

Trump radí: Boeing by mal opraviť lietadlá typu 737 MAXDonald Trump, archívne foto.Zdieľať
Donald Trump, archívne foto. Foto: TASR/AP
Washington 15. apríla (TASR) - Prezident USA Donald Trump ponúkol v pondelok spoločnosti Boeing, vyrábajúcej problémové lietadlo typu 737 MAX, nevyžiadanú radu.


Trump na Twitteri napísal, že keby bol poverený riadením spoločnosti Boeing, "OPRAVIL" by lietadlo, "dodal mu nejaké ďalšie skvelé prvky a ZMENIL by ho na iný typ s novým obchodným názvom". Prezident doplnil tweet slovami: "Žiaden produkt neutrpel také škody ako tento."

Šéf Bieleho domu, ktorý dáva svojim hotelom, golfovým ihriskám a budovám názov obsahujúci meno Trump, v tweete štipľavo uviedol: "Veď čo už ja do pekla viem o dávaní obchodných názvov, možno nič (ale stal som prezidentom!)."

Letecké spoločnosti a krajiny po celom svete vyradili Boeing 737 MAX z prevádzky alebo tomuto typu zakázali lietať vo svojom vzdušnom priestore po minulomesačnej havárii stroja aerolínií Ethiopian Airlines, pri ktorej zahynulo všetkých 157 ľudí na palube vrátane štyroch Slovákov. Rovnaký model stroja sa zrútil aj vlani v októbri do Jávskeho mora pri pobreží Indonézie a o život prišlo 189 ľudí, pripomenula tlačová agentúra AP.

Americký prezident kedysi vlastnil aerolínie s názvom Trump Shuttle, ktoré fungovali len krátko.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Richter: Sociálni partneri sa nezhodli na troch bodoch programu
<< predchádzajúci článok
Zomrel stály spolupracovník SND Jaroslav Blaho

Trump radí: Boeing by mal opraviť lietadlá typu 737 MAX - diskusné fórum čitateľov