Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

05. júla 2020

Turistická trasa od Tatranskej Štrby po Štrbské pleso bude uzavretá až do konca mája 2021Modro značený turistický chodník v úseku od Tatranskej Štrby po Štrbské Pleso bude od 6. júla uzavretý. Ako uviedla hovorkyňa Štátnych lesovZdieľať
turisti 676x449 5.7.2020 - Modro značený turistický chodník v úseku od Tatranskej Štrby po Štrbské Pleso bude od 6. júla uzavretý. Ako uviedla hovorkyňa Štátnych lesov Tatranského národného parku (TANAP) Martina Petránová, dôvodom uzávery je rekonštrukcia Ozubnicovej železnice. Obmedzenia by mali trvať až do 31. mája 2021.


O prípadných zmenách budú Štátne lesy TANAPu ako správca značkovaných turistických chodníkov na území Tatranského i Pieninského národného parku informovať prostredníctvom svojej webstránky www.lesytanap.sk i facebookového profilu.

Železnice Slovenskej republiky budú od 6. júla modernizovať tatranskú ozubnicovú trať medzi železničnými stanicami Štrba a Štrbské Pleso.

Po zrekonštruovanej trati bude už budúci rok jazdiť päť nových hybridných ozubnicových vagónov a jeden multifunkčný rušeň. Celkové investičné náklady spojené s týmto europrojektom sú vo výške 33 600 000 eur (bez DPH). Nové hybridné vozidlá budú môcť jazdiť na ozubnicovej trati i na trati Tatranskej elektrickej železnice.


Zdroj: Webnoviny.sk - Turistická trasa od Tatranskej Štrby po Štrbské pleso bude uzavretá až do konca mája 2021 © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Koľko má váš pes ľudských rokov? Vedci zistili nové fakty o ich starnutí, aj to kedy sú v puberte
<< predchádzajúci článok
Dcéra nevedomky minula v online hre tisícky eur z otcovho účtu

Turistická trasa od Tatranskej Štrby po Štrbské pleso bude uzavretá až do konca mája 2021 - diskusné fórum čitateľov