Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

21. júna 2024

Ukrajina môže v sebaobrane použiť americké rakety na útoky v Rusku aj inde ako pri CharkoveUkrajinská armáda môže podľa Pentagonu použiť rakety dlhšieho doletu poskytnuté USA na zasiahnutie cieľov v Rusku nielen cez frontové línie pri Charkove, ak Kyjev koná v sebaobrane. Rusko strieľa na ...Zdieľať
21.6.2024 (SITA.sk) - Ukrajinská armáda môže podľa Pentagonu použiť rakety dlhšieho doletu poskytnuté USA na zasiahnutie cieľov v Rusku nielen cez frontové línie pri Charkove, ak Kyjev koná v sebaobrane.


Rusko strieľa na ukrajinské ciele zvnútra svojich hraníc a považuje svoju oblasť za „bezpečnú zónu“, povedal tlačový tajomník Pentagonu Pat Ryder. „Keď vidíme, že tieto sily vedú tieto typy operácií spoza hraníc, vysvetlili sme, že Ukrajina môže a má právo opätovať streľbu, aby sa bránila," vyjadril sa.

Viac o téme: Vojna na UkrajineOd začiatku ruskej invázie v roku 2022 USA udržiavali politiku, že nedovolili Ukrajine použiť zbrane, ktoré poskytli, na zasiahnutie cieľov v Rusku z obáv z ďalšej eskalácie vojny.

Prezident Joe Biden v máji pôvodne uvoľnil súvisiace obmedzenia, aby mala Ukrajina ďalšiu možnosť lepšie brániť mesto Charkov na východe pred ruskými útokmi.


Biely dom vo štvrtok tiež oznámil, že sa ponáhľa s dodávkou protiraketových rakiet protivzdušnej obrany na Ukrajinu presmerovaním zásielok plánovaných pre iné spojenecké krajiny. Washington sa totiž snaží pomôcť Kyjevu čeliť zvýšeným ruským útokom na ukrajinskú energetickú infraštruktúru.


Zdroj: SITA.sk - Ukrajina môže v sebaobrane použiť americké rakety na útoky v Rusku aj inde ako pri Charkove © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nadácia Zastavme korupciu kritizuje zmeny vo verejnom obstarávaní, rýchly nákup otvára dvere rodinkárstvu a klientelizmu
<< predchádzajúci článok
Protimonopolný úrad a ÚVO zaujali spoločný postoj, ich zlúčenie by bolo ťažko realizovateľné a neefektívne