Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

22. júna 2022

Ukrajina získa 15 percent z obranného rozpočtu Luxemburska, sľúbil premiér BettelLuxembursko sa zaviazalo, že 15 percent svojho ročného obranného rozpočtu poskytne Ukrajine, ktorá je terčom ruskej vojny.Zdieľať
bettel 676x453 22.6.2022 (Webnoviny.sk) - Luxembursko sa zaviazalo, že 15 percent svojho ročného obranného rozpočtu poskytne Ukrajine, ktorá je terčom ruskej vojny.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Pätnásť percent obranného rozpočtu tejto krajiny, to je príspevok k obrane Ukrajiny," povedal v utorkovom nočnom príhovore ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Podľa údajov Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) Luxembursko v minulom roku na obranu vynaložilo 462 miliónov dolárov. Informuje o tom portál cnn.com.

Luxemburský premiér Xavier Bettel v utorok navštívil Kyjev, aby prejavil „solidaritu Luxemburska s ľudom Ukrajiny". Bettel bol aj v mestách Buča, Boroďanka a Irpiň, ktoré vojna výrazne poznačila. Mesto Boroďanka predseda luxemburskej vlády označil za „symbol nezmyselnej krutosti a násilia".Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajina získa 15 percent z obranného rozpočtu Luxemburska, sľúbil premiér Bettel © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zemetrasenie v Afganistane pripravilo o život stovky ľudí, otrasy bolo cítiť aj v hlavnom meste (video+foto)
<< predchádzajúci článok
Matovič tretíkrát predložil na vládu návrh na zvýšenie platov učiteľov