Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. septembra 2007

Ukrajina zmenila podmienky na vstup cudzincov na svoje územieUkrajina zmenila podmienky na vstup cudzincov na svoje územie a nové pravidlá sa týkajú aj občanov Slovenskej republiky, upozorňuje Ministerstvo zahraničných vecí (MZV) SR. Občania štátov, ...Zdieľať

BRATISLAVA 14. septembra (WEBNOVINY) - Ukrajina zmenila podmienky na vstup cudzincov na svoje územie a nové pravidlá sa týkajú aj občanov Slovenskej republiky, upozorňuje Ministerstvo zahraničných vecí (MZV) SR. Občania štátov, ktoré majú s Ukrajinou bezvízový styk, môžu vstúpiť a zdržiavať sa na území Ukrajiny 90 dní len v rámci jedného 180-dňového obdobia. V praxi to znamená, že 90-dňový bezvízový režim môže občan Slovenskej republiky využiť v rámci 180 dní len raz. Predchádzajúca právna úprava dovoľovala uplatňovať 90-dňový bezvízový režim pri každom ďalšom vstupe na územie Ukrajiny, čo mnohí občania členských krajín EÚ aj využívali. Nová právna úprava takýto postup pri vstupe a pobyte na území Ukrajiny už nedovoľuje.

V súvislosti s používaním motorových vozidiel na území Ukrajiny MZV informuje, že naďalej zostáva v platnosti predpis, podľa ktorého dopravné prostriedky, ktoré cudzinci dočasne dovezú na územie Ukrajiny pre vlastnú potrebu na obdobie dlhšie ako dva mesiace, treba zaregistrovať v Štátnej automobilovej inšpekcii Ukrajiny.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vo Vietname odsúdili na smrť troch pašerákov heroínu
<< predchádzajúci článok
Fínsky vzdušný priestor narušilo ruské vojenské lietadlo