Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. septembra 2007

Vo Vietname odsúdili na smrť troch pašerákov heroínuTroch ľudí odsúdili na smrť po tom, čo ich dnes súd v Hanoji uznal vinnými z pašovania 1,8 kilogramu heroínu. Uviedol to súdny predstaviteľ pre agentúru AFP. Súd podľa neho odsúdil na ...Zdieľať

BRATISLAVA 14. septembra (WEBNOVINY) - Troch ľudí odsúdili na smrť po tom, čo ich dnes súd v Hanoji uznal vinnými z pašovania 1,8 kilogramu heroínu. Uviedol to súdny predstaviteľ pre agentúru AFP. Súd podľa neho odsúdil na doživotie aj dvoch ďalších ľudí a ďalším štyrom členom gangu vymeral trest v trvaní od 10 do 12 mesiacov väzenia. Odsúdených, z ktorých viacerí pochádzali z tej istej rozvetvenej rodiny, obvinili z pašovania heroínu zo severnej provincie Son La do Hanoja medzi júnom a augustom 2006.

V komunistickom Vietname je každý, koho uznajú vinným z prechovávania viac ako 600 gramov heroínu alebo viac ako 20 kilogramov ópia, odsúdený na smrť. Podľa údajov, ktoré agentúra AFP získala od úradov a štátnych médií, bolo vo Vietname na trest smrti od začiatku roka odsúdených najmenej 55 ľudí a najmenej 7 už popravili.

SITA/AFP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Cholerou sa na severe Iraku nakazilo už 16 000 ľudí
<< predchádzajúci článok
Ukrajina zmenila podmienky na vstup cudzincov na svoje územie