Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

24. augusta 2012

Ukrajinci chytili podozrivých z výstavby tunela na SlovenskoUkrajinská tajná služba zadržala dve osoby, ktoré sa údajne podieľali na výstavbe a prevádzkovaní pašeráckeho tunela na ukrajinsko-slovenskej hranici. Podľa štvrtkovej správy ...Zdieľať
detailne zabery paserackeho tunelu KYJEV 24. augusta (WEBNOVINY) - Ukrajinská tajná služba zadržala dve osoby, ktoré sa údajne podieľali na výstavbe a prevádzkovaní pašeráckeho tunela na ukrajinsko-slovenskej hranici.


Podľa štvrtkovej správy internetového portálu KiyvPost ide o dvojicu obyvateľov Zakarpatskej oblasti narodených v rokoch 1967 a 1975, po ktorých Služba bezpečnosti Ukrajiny (SBU) pátrala na základe bližšie nešpecifikovaných dôkazov.

Údajných zločincov v utorok zadržali v meste Jevpatorija na Kryme, kde sa zdržiavali v prenajatom dome. Voči obom mužom predtým vzniesli obvinenia z členstva v zločineckej skupine, pašovania drog a iného tovaru ako aj nelegálneho prekročenia štátnej hranice.

Sedemstometrový pašerácky tunel na ukrajinsko-slovenskej hranici objavili 18. júla. Predstavitelia slovenskej vlády a policajných orgánov o deň neskôr informovali, že technicky dokonale vybudovaný tunel fungoval najmenej rok a pašovali sa ním nielen cigarety, ale pravdepodobne aj osoby.

Obrazom: Pašerácky tunel z Ukrajiny

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Lupič zo Žiliny udrel muža pod mostom a odcudzil mu nohavice
<< predchádzajúci článok
Apple stráca zákazníkov v Číne, čakajú na nový smartfón