Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

28. novembra 2023

Ukrajinci ukončili evakuáciu detí z okresu Kupiansk v Charkovskej oblasti, ktorá je neustále terčom ruských útokovPovinná evakuácia detí z okresu Kupiansk v Charkovskej oblasti sa skončila po tom, ako 296 detí opustilo oblasť, ktorá je neustále terčom ruských útokov. Viac o ...Zdieľať
russia_ukraine_war_30039 6d580f5bcd4a4f95a65c8702c4378392 676x466 28.11.2023 (SITA.sk) - Povinná evakuácia detí z okresu Kupiansk v Charkovskej oblasti sa skončila po tom, ako 296 detí opustilo oblasť, ktorá je neustále terčom ruských útokov.

Viac o téme: Vojna na UkrajineInformuje o tom spravodajský web Kyiv Independent, ktorý sa odvoláva na vyhlásenie regionálnej polície. Evakuácia, ktorú uskutočnili policajti, dobrovoľníci a miestne úrady, trvala od 3. novembra do 26. novembra.

Deti evakuovali v sprievode ich rodinných príslušníkov alebo zákonných zástupcov.


„Všetkých evakuovaných odviezli na bezpečné miesta,“ dodala polícia bez toho, aby konkretizovala, kam deti presťahovali.

Miestne úrady začali evakuovať civilistov z okresu Kupiansk už v auguste, keď ruské sily zintenzívnili svoje útoky v tejto oblasti.


Zdroj: SITA.sk - Ukrajinci ukončili evakuáciu detí z okresu Kupiansk v Charkovskej oblasti, ktorá je neustále terčom ruských útokov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ukrajina by sa podľa Stoltenberga mala pripraviť na intenzívnejšie ruské raketové údery
<< predchádzajúci článok
Požiar v Detve ohrozil 53 obyvateľov bytovky, za vznikom stojí neopatrná manipulácia so zapaľovačom (foto)