Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

27. septembra 2023

Ukrajinská armáda napreduje v smeroch na Bachmut a Melitopoľ, vyčerpáva Rusov pozdĺž celej frontovej línieUkrajinská armáda pokračuje v ofenzíve v smere na Bachmut na východe krajiny a v smere na Melitopoľ na juhu. Uviedol to v stredu ukrajinský generálny štáb. Viac o ...Zdieľať
vojaci 2 676x452 27.9.2023 (SITA.sk) - Ukrajinská armáda pokračuje v ofenzíve v smere na Bachmut na východe krajiny a v smere na Melitopoľ na juhu. Uviedol to v stredu ukrajinský generálny štáb.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ukrajinské sily naďalej podnikajú ofenzívne operácie v melitopoľskom smere a ... v bachmutskom smere a spôsobujú okupačnej armáde straty na ľuďoch a technike a vyčerpávajú nepriateľa pozdĺž celej frontovej línie," konštatoval generálny štáb. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Ukrajinský generál Oleksandr Tarnavskyj, ktorý je veliteľom síl v Doneckej a Záporožskej oblasti, minulý týždeň povedal, že ukrajinskí vojaci prelomili ruské línie pri dedine Verbove v Záporožskej oblasti.

Generál ocenil úspech pri obci Verbove, ale zároveň poznamenal, že skutočným prielomom na južnom fronte bude oslobodenie mesta Tokmak, čo je podľa neho „minimálnym cieľom" terajšej protiofenzívy.Zdroj: SITA.sk - Ukrajinská armáda napreduje v smeroch na Bachmut a Melitopoľ, vyčerpáva Rusov pozdĺž celej frontovej línie © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Do Arménska ušlo už viac ako 42-tisíc ľudí, napriek ubezpečeniam Azerbajdžanu sa obyvatelia boja represálií
<< predchádzajúci článok
Ďalšia dezinformačná kampaň proti progresívcom, deepfake nahrávka Šimečku hovorí o zvýšení cien piva