Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. apríla 2024

Ukrajinská energetická spoločnosť DTEK potrebuje pre ruské útoky 350 miliónov dolárov na obnovu elektrárníNajväčšia ukrajinská súkromná energetická spoločnosť DTEK uviedla, že na obnovu stratenej kapacity v dôsledku ruských útokov na tepelné elektrárne potrebuje 350 miliónov dolárov.Zdieľať
russia_ukraine_war_91404 676x451 23.4.2024 (SITA.sk) - Najväčšia ukrajinská súkromná energetická spoločnosť DTEK uviedla, že na obnovu stratenej kapacity v dôsledku ruských útokov na tepelné elektrárne potrebuje 350 miliónov dolárov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent. Výkonný riaditeľ spoločnosti Dmytro Sacharuk konštatoval, že Ukrajina po nedávnych útokoch očakáva nedostatok elektrickej energie počas letných a zimných špičiek spotreby v dôsledku straty ôsmich gigawattov výrobnej kapacity.

V marci boli zariadenia spoločnosti DTEK terčom najmenej desiatich útokov, keďže Rusko obnovilo svoju ofenzívu proti ukrajinskej energetickej infraštruktúre. V dôsledku toho približne 80 percent výrobnej kapacity tepelných elektrární spoločnosti DTEK bolo poškodených alebo zničených.

„Máme šesť elektrární. Jednu z nich nebudeme rekonštruovať, pretože sa nachádza v blízkosti frontovej línie a je neustále ostreľovaná. Okrem toho jediná cesta na jej zásobovanie uhlím je zničená,“ povedal Sacharuk.Zdroj: SITA.sk - Ukrajinská energetická spoločnosť DTEK potrebuje pre ruské útoky 350 miliónov dolárov na obnovu elektrární © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Americký balík pomoci Ukrajine bude väčší, nedostane len delostrelectvo a protivzdušnú obranu
<< predchádzajúci článok
Električka v Karlovej Vsi zranila chodkyňu, skončila v nemocnici (foto)