Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

28. augusta 2006

Union za polrok s predpísaným poistným 470,4 mil. SkUnion poisťovňa, a.s. dosiahla v prvom polroku tohto roka hrubé predpísané poistné v objeme 470,4 mil. Sk a v medziročnom porovnaní sa zvýšilo približne o 13 %. Väčšinový podiel z celkového ...Zdieľať

BRATISLAVA 28. augusta (WEBNOVINY) - Union poisťovňa, a.s. dosiahla v prvom polroku tohto roka hrubé predpísané poistné v objeme 470,4 mil. Sk a v medziročnom porovnaní sa zvýšilo približne o 13 %. Väčšinový podiel z celkového predpisu tvorilo neživotné poistenie, a to 297,1 mil. Sk. Celkové výnosy poisťovne predstavovali v prvom polroku tohto roka objem 436,6 mil. Sk pri celkových nákladoch 401,5 mil. Sk. Spoločnosť tak v sledovanom období dosiahla hrubý zisk niečo vyše 35 mil. Sk, pričom za šesť mesiacov minulého roka to bolo 15,3 mil. Sk. Vyplýva to z informácií zverejnených spoločnosťou.

Bilančná suma poisťovne predstavovala na konci júna 1,918 mld. Sk. Na strane aktív pripadlo na finančný majetok 1,281 mld. Sk. Výška pohľadávok dosiahla na konci polroka 53 mil. Sk. Celková hodnota záväzkov sa vyšplhala na 1,556 mld. Sk. Základné imanie poisťovne bolo ku koncu sledovaného obdobia na úrovni 390 mil. Sk.

Poisťovňa Union vznikla v roku 1992. Spoločnosť rozvíja svoje aktivity v oblasti životného poistenia, poskytuje služby v poistení firiem, v neživotnom poistení občanov a zameriava sa aj na cestovné poistenie, ako aj individuálne zdravotné poistenie. Od roku 1997 je majoritným akcionárom poisťovne Union finančná a poisťovacia skupina Eureko.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
MVRR navrhuje už druhú zmenu rozpočtu ŠFRB
<< predchádzajúci článok
SPP vlani s konsolidovanými výnosmi vo výške 87 mld. Sk