Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

13. marca 2018

Úrad P. Pellegriniho bude môcť poskytovať dotácieNa archívnej snímke Peter Pellegrini.Zdieľať
Na archívnej snímke Peter Pellegrini. Foto: TASR/Martin Baumann
Bratislava 13. marca (TASR) - Úrad podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu bude môcť poskytovať dotácie na podporu digitálnej agendy, rozvoja investičného prostredia a implementácie Agendy 2030 pre udržateľný rozvoj. Vyplýva to z návrhu zákona z dielne vicepremiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD), ktorý v utorok definitívne schválil parlament.


Návrh ustanovuje účel, podmienky, rozsah a spôsob poskytovania dotácií v pôsobnosti úradu. Upravuje aj okruh žiadateľov, postup pri predkladaní žiadosti a spôsob poskytovania dotácií. Žiadateľom by mali byť školy, samosprávy, fyzické a právnické osoby ako podnikatelia, nadácie či občianske združenia.

Podľa návrhu žiadosť o dotáciu schváli vedúci úradu na základe odporúčania poradného orgánu, teda najmenej trojčlennej komisie, ktorá vyhodnocuje žiadosti.

Úrad poskytne dotácie zo svojej rozpočtovej kapitoly. Ich objem má byť 990.000 eur v roku 2018, 320.000 eur v roku 2019 a 280.000 eur v roku 2020.

Materiál obsahuje aj návrh financovania pilotnej podpory projektov experimentálneho vývoja a inovácií pre budovanie rozumných miest v SR na tento rok vo výške 780.000 eur, v roku 2019 to má byť 40.000 eur.

Druhým návrhom na poskytnutie dotácie na rok 2018 (vo výške 210.000 eur) a na roky 2019 a 2020 (ročne po 280.000 eur) je zabezpečenie pobytu hosťujúceho študenta v centre GLOBE v Kalifornskej univerzite v Berkeley.

Tým by sa podľa úradu naplnilo memorandum o porozumení medzi touto univerzitou a Technickou univerzitou v Žiline z roku 2017 o príprave analytických kapacít a podpory slovenských študentov, ktorí sú zapojení do výskumu a vývoja v oblasti moderných technológií.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nezaradení poslanci P. Marček a R. Holúbek zrejme podržia vládu
<< predchádzajúci článok
Plénum posunulo do druhého čítania novelu zákona o metrológii

Úrad P. Pellegriniho bude môcť poskytovať dotácie - diskusné fórum čitateľov