Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

18. mája 2022

USA sa predháňajú s Európskou úniou v tom, kto poskytne Ukrajine viac peňazí a zatiaľ vedúUSA zmobilizovali pre Ukrajinu, ktorá je terčom ruskej agresie, približne trikrát väčšiu podporu ako Európska únia. Uviedol to Kielský inštitút pre svetovú ...Zdieľať
gettyimages 651194668 676x451 18.5.2022 (Webnoviny.sk) - USA zmobilizovali pre Ukrajinu, ktorá je terčom ruskej agresie, približne trikrát väčšiu podporu ako Európska únia. Uviedol to Kielský inštitút pre svetovú ekonomiku.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konfliktInštitút konštatoval, že od 24. januára do 10. mája hodnota novej americkej vojenskej, finančnej a humanitárnej pomoci Ukrajine, ktorú schválila Snemovňa reprezentantov Kongresu USA, dosiahla úroveň takmer 43 miliárd eur.

Pomoc Ukrajine zo strany EÚ v rovnakom období podľa zistení inštitútu bola len v objeme necelých 16 miliárd eur. Avšak niektoré členské štáty v 27-člennej EÚ nezverejňujú hodnotu pomoci Ukrajine, najmä v prípade dodávok zbraní.

V pomere k svojmu hrubému domácemu produktu najväčšiu podporu Ukrajine podľa kalkulácií Kielskeho inštitútu pre svetovú ekonomiku poskytli Estónsko, Lotyšsko a Poľsko, ktoré z tohto hľadiska prekonali aj USA.Zdroj: Webnoviny.sk - USA sa predháňajú s Európskou úniou v tom, kto poskytne Ukrajine viac peňazí a zatiaľ vedú © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Proces uznávania dokladov o vzdelaní zo zahraničia sa zjednoduší, odstráni sa jedna požiadavka
<< predchádzajúci článok
Polícia začala v prípade rozsiahleho požiaru v Soli trestné stíhanie, škody dosahujú zhruba 300-tisíc eur (foto)