Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

21. augusta 2019

Už aj druhé z oddelených siamských dvojčiat v Bangladéši sa prebraloIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: FOTO TASR/AP
 
Budapešť/Dháka 21. augusta (TASR) - Obe zo siamských dvojčiat z Bangladéša, ktoré začiatkom augusta v Dháke úspešne oddelil tím maďarských lekárov, sú už v stabilizovanom stave po tom, čo sa v stredu z umelého spánku prebralo aj druhé dievčatko. Informovala o tom agentúra MTI s odvolaním sa na maďarskú charitatívnu Nadáciu akcie pre bezbranných ľudí (ADPF).


Podľa vyjadrenia nadácie po špeciálnej vírusovej horúčke sa už stav detí stabilizoval. Stav Rukie sa pre túto infekciu pred niekoľkými dňami zmenil na kritický.

Trojročné dievčatá Rabia a Rukia podstúpili vo vojenskej nemocnici v bangladéšskom hlavnom meste Dháka 1. a 2. augusta 33-hodinovú operáciu na oddelenie lebiek a mozgov, na ktorej spolupracoval 35-členný tím maďarských chirurgov ADPF.

Stav Rabie, ktoré sa prebrala zo spánku pred dvoma týždňami, sa postupne zlepšoval, už sa začala usmievať, rozprávať i samostatne jesť. Rukiu museli udržiavať v umelom spánku, z ktorého sa v stredu sama prebrala. Podľa nadácie bude možné vyvodiť dlhodobú prognózu ich stavu pravdepodobne po troch až šiestich týždňoch.

Hlavný koordinátor série operačných zákrokov Gergely Pataki v stredu v Budapešti povedal, že dvojičky ešte čaká desiatka menších operácií.

(spravodajca TASR Ladislav Vallach)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Odplata bude krvavá
<< predchádzajúci článok
Kremnickým gagom budú tento rok kraľovať ženy

Už aj druhé z oddelených siamských dvojčiat v Bangladéši sa prebralo - diskusné fórum čitateľov