Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. júna 2024

V bojoch o Bachmut zahynulo takmer 20-tisíc wagnerovcovTakmer 20-tisíc ruských žoldnierov z Wagnerovej skupiny zahynulo v bojoch o ukrajinské mesto Bachmut v Doneckej oblasti. Ako referuje web Kyiv Independent, vyplýva to z vyšetrovania BBC Russia a nezávislého ruského ...Zdieľať
russia_ukraine_14299 676x451 11.6.2024 (SITA.sk) - Takmer 20-tisíc ruských žoldnierov z Wagnerovej skupiny zahynulo v bojoch o ukrajinské mesto Bachmut v Doneckej oblasti. Ako referuje web Kyiv Independent, vyplýva to z vyšetrovania BBC Russia a nezávislého ruského spravodajstva Mediazona.

Dokumenty o zabitých


Uvedené médiá získali po vlaňajšej smrti zakladateľa Wagnerovej skupiny Jevgenija Prigožina dokumenty, v ktorých sú podrobne opísané posmrtné platby príbuzným zabitých v bojoch na Ukrajine v období od januára 2022 do augusta 2023.

„Tento dokument obsahuje viac ako 20-tisíc mien zabitých," píše Mediazona a dodáva: „Väčšina wagnerovcov zomrela v 'bachmutskom mlynčeku na mäso' - viac ako 19 500 ľudí."

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Bývalí väzni


Spomenutý počet zhruba potvrdzuje číslo, o ktorom v máji minulého roka hovoril samotný Prigožin, keď povedal, že v boji o mesto stratil viac ako 20-tisíc mužov.

Správa tiež zistila, že asi 17-tisíc zabitých boli bývalí väzni, ktorým ruský vodca Vladimir Putin udelil milosť výmenou za cestu na front. Pomocou identifikačných čísel zabitých novinári tiež dokázali určiť, že za wagnerovcov bojovalo počas tohto obdobia najmenej 48-tisíc väzňov.Zdroj: SITA.sk - V bojoch o Bachmut zahynulo takmer 20-tisíc wagnerovcov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bol to skateboard či paddleboard? Na tom už nezáleží. Na vašom poistení však áno
<< predchádzajúci článok
Dovolenková sezóna sa blíži! Ako vyrysovať telo do plaviek?