Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

26. októbra 2021

V bratislavskom štúdiu L+S čoskoro začne Festival českého divadla, prinesie niekoľko predstaveníŠtvrtý ročník Festivalu českého divadla sa v bratislavskom štúdiu L+S začne vo štvrtok 4. novembra. Počas siedmich večerov ponúkne ...Zdieľať
03 3 676x483 26.10.2021 (Webnoviny.sk) - Štvrtý ročník Festivalu českého divadla sa v bratislavskom štúdiu L+S začne vo štvrtok 4. novembra. Počas siedmich večerov ponúkne produkciu šiestich českých divadiel so svojimi predstaveniami.


Úvod festivalu odštartuje Divadlo Járy Cimrmana s hrou Hospoda na mítince so Zdeňkom Svěrákom. Petr Kostka, Jaroslav Satoranský a Miroslav Vladyka sa predstavia v komédii Hrdinové v réžii Petra Slavíka. Hrať sa bude napríklad aj hra Trhni si, otče od dramatika Petra Quiltera. Predstaví sa aj Divadlo Bolka Polívky.

Súčasťou festivalu bude aj výstava Odkaz Václava Havla v tvorbe mladých grafikov, ktorá má pripomenúť 85. nedožité narodeniny prvého ponovembrového československého prezidenta a zároveň aj desiate výročie jeho úmrtia. Vystavené diela sú súčasťou celku, ktorý bol prvýkrát prezentovaný ešte v roku 2019.

Festival českého divadla je realizovaný pod záštitou Veľvyslanectva Českej republiky na Slovensku a v spolupráci s Českým centrom v Bratislave a Klubom občanov ČR na Slovensku.


Zdroj: Webnoviny.sk - V bratislavskom štúdiu L+S čoskoro začne Festival českého divadla, prinesie niekoľko predstavení © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Astronómovia pravdepodobne objavili prvú planétu mimo našej galaxie
<< predchádzajúci článok
Medzi Bratislavou a Košicami sa už dá súvislo cestovať po diaľnici cez Maďarsko

V bratislavskom štúdiu L+S čoskoro začne Festival českého divadla, prinesie niekoľko predstavení - diskusné fórum čitateľov