Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

08. decembra 2018

V Bruseli zadržali desiatky ľudí v súvislosti s protestmi žltých viestPolícia v Bruseli zadržala v sobotu približne 50 ľudí v spojitosti s protestným hnutím "žltých viest", informovala tlačová agentúra DPA odvolávajúc sa na správy belgickej ...Zdieľať
Archívne foto Foto: TASR/AP
Brusel 8. decembra (TASR) - Polícia v Bruseli zadržala v sobotu približne 50 ľudí v spojitosti s protestným hnutím "žltých viest", informovala tlačová agentúra DPA odvolávajúc sa na správy belgickej agentúry Belga.


Demonštranti sa zhromažďovali od 11.00 h prevažne pri budovách európskych inštitúcií v centre Bruselu. Polícia zadržala osoby na bruselskej centrálnej železničnej stanici, ako aj v oblasti, kde sídlia orgány Európskej únie.

Agentúra AP v sobotu informovala, že protesty hnutia "žltých viest" namierené proti zvyšujúcim sa cenám pohonných hmôt, sa cez víkend majú z Francúzska rozšíriť aj do Belgicka a Holandska.

Parížska polícia v rámci mimoriadnych bezpečnostných opatrení zadržala v súvislosti s protestmi, ktoré sa v meste konajú tretiu sobotu po sebe, už najmenej 343 osôb, uviedla AP.

Francúzski prívrženci hnutia "žltých viest" začali 17. novembra s blokádou ciest, križovatiek, nájazdov na diaľnice či dôležitých objektov alebo veľkoskladov pohonných hmôt, aby takto protestovali proti zvyšovaniu cien benzínu a nafty a poklesu kúpyschopnosti obyvateľstva, čo pripisujú opatreniam prijímaným vládou prezidenta Emmanuela Macrona.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Martinček: V prepojení krajských miest s Bratislavou sú rezervy
<< predchádzajúci článok
Smer-SD predstavil balík prorodinných opatrení

V Bruseli zadržali desiatky ľudí v súvislosti s protestmi žltých viest - diskusné fórum čitateľov