Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. marca 2019

V Číne vybuchla továreň na výrobu pesticídov, počet obetí stúpaDym stúpa po explózii chemickej továrne, ku ktorej došlo v meste Jen-čcheng ležiacom vo východočínskej provincii Ťiang-su 21. marca 2019.Zdieľať
Dym stúpa po explózii chemickej továrne, ku ktorej došlo v meste Jen-čcheng ležiacom vo východočínskej provincii Ťiang-su 21. marca 2019. Foto: TASR/AP
Peking 23. marca (TASR) - Počet obetí štvrtkového výbuchu v továrni na výrobu pesticídov na východe Číny stúpol na 62, informovala v sobotu agentúra AP. Ďalšie stovky ľudí utrpeli zranenia a 90 z nich je vo vážnom stave.


Počet obetí sa môže ešte zvýšiť, pretože 28 ľudí je stále nezvestných, uviedla agentúra Xinhua a dodala, že doteraz sa podarilo identifikovať len 26 tiel obetí.

K mohutnej explózii a následnému požiaru došlo v priemyselnom parku Čchen-ťia-kang v meste Jen-čcheng v provincii Ťiang-su. Hasiči dostali požiar pod kontrolu v piatok okolo 03.00 h miestneho času (štvrtok 18.00 h SEČ), uviedla štátna televízia. Požiar sa totiž zo závodu, ktorý vlastní Tianjiayi Chemical Company, rozšíril aj do susedných prevádzok.

Výbuch podľa AP vytvoril kráter a na mieste zasahovalo viac ako 900 hasičov. Školy boli zatvorené a takmer 1000 obyvateľov bolo v rámci bezpečnostných opatrení evakuovaných, uviedli vo vyhlásení miestne úrady.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
USA reagujú na zatknutie Marrera: Uvalili sankcie na venezuelskú banku
<< predchádzajúci článok
Trump odvolal nové sankcie voči Severnej Kórei

V Číne vybuchla továreň na výrobu pesticídov, počet obetí stúpa - diskusné fórum čitateľov