Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. júna 2021

V Číne vybuchol plyn, zomrelo 12 ľudí a viac ako 150 skončilo v nemocnici (video)Po explózii plynu v centrálnej Číne hlásia 12 mŕtvych a 39 vážne zranených ľudí. Prípad sa stal v nedeľu v meste Š'-jen v provincii Chu-pej. V nemocnici skončilo viac ako 150 zranených, medzi nimi sú ...Zdieľať
13.6.2021 (Webnoviny.sk) - Po explózii plynu v centrálnej Číne hlásia 12 mŕtvych a 39 vážne zranených ľudí. Prípad sa stal v nedeľu v meste Š'-jen v provincii Chu-pej. V nemocnici skončilo viac ako 150 zranených, medzi nimi sú najmä strážnici stánkov na tržnici alebo ľudia, ktorí si prišli ráno kúpiť zeleninu či ovocie. Na mieste stále pracujú záchranári. Príčina výbuchu nie je známa.


Prípad sa stal deň po tom, ako v meste Kuej-jang zomrelo v dôsledku úniku toxickej látky v chemickej továrni osem osôb. Traja ľudia utrpeli zranenia.

Časté smrteľné nehody súvisia s nedodržiavaním bezpečnostných predpisov, zlou údržbou alebo korupciou. Zodpovedné osoby často čelia vysokým trestom.

Medzi najhoršie nehody patrí výbuch v chemickom sklade v meste Tiencin z roku 2015. Zomrelo vtedy 173 ľudí, a to najmä hasičov a policajtov. Výbuch mala na svedomí nelegálna stavba a nezabezpečené skladovanie nebezpečných materiálov.
Zdroj: Webnoviny.sk - V Číne vybuchol plyn, zomrelo 12 ľudí a viac ako 150 skončilo v nemocnici (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Švajčiari rozhodujú v referende o zákone o oxide uhličitom, navrhuje zvýšiť dane z palív
<< predchádzajúci článok
VEĽKÁ PREDPOVEĎ POČASIA: Leto je tu. Prekročí teplomer tridsiatku?

V Číne vybuchol plyn, zomrelo 12 ľudí a viac ako 150 skončilo v nemocnici (video) - diskusné fórum čitateľov