Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. novembra 2020

V Humennom sa dočkali pomoci ľudia po povodni aj bezdomovci, podporila ich komunitná nadáciaKomunitná nadácia mesta Humenné opäť pomohla ľuďom v núdzi. Ako informovala Veronika Lattová z tlačového referátu mesta Humenné, nadácia podporila obyvateľov zasiahnutých augustovou povodňou v meste, ale ...Zdieľať
pozicka bez dokladovania prijmu 676x451 1.11.2020 (Webnoviny.sk) - Komunitná nadácia mesta Humenné opäť pomohla ľuďom v núdzi. Ako informovala Veronika Lattová z tlačového referátu mesta Humenné, nadácia podporila obyvateľov zasiahnutých augustovou povodňou v meste, ale aj ľudí bez domova.


Zároveň vyhodnotila program Skrášľujem svoje mesto, v rámci ktorého podporila v tomto roku 15 projektov sumou takmer 7 000 eur. Podporené boli základné a materské školy, základná umelecká škola, ale aj spoločenstvá vlastníkov bytov.

„Prevažná časť projektov je už zrealizovaná, na ďalších sa pracuje. Všetko bude vyhodnotené vo výročnej správe. Verím, že novými aktivitami prispejeme k ďalšiemu smerovaniu nadácie. Týka sa nielen podpory v meste, ale aj sociálneho zázemia," uviedol predseda Správnej rady Komunitnej nadácie mesta Humenné Miroslav Turčan.

Pomoc ľuďom zasiahnutých povodňou


„Teším sa z projektu Skrášľujem svoje mesto, vznikli veľmi pekné predzáhradky pred obytnými domami i v materských či základných školách," dodal správca nadácie a primátor mesta Miloš Meričko.

Na jeho návrh sa rokovalo aj o schválení sumy 10-tisíc eur pre ľudí, ktorí boli zasiahnutí augustovou povodňou. Finančnou pomocou prispeje aj Prešovský samosprávny kraj, Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny a tiež sa prerozdelia peniaze v rámci dobrovoľnej zbierky Humenné svojim, na ktorú prispeli darcovia sumou zhruba 3 600 eur.

Nadácia zabezpečila oblečenie pre bezdomovcov


Nadácia sa zaoberala aj projektom „Zakry sa, obleč sa“, ktorého cieľom je zabezpečiť ošatenie pre ľudí bez domova. Nedostatok je predovšetkým pánskeho oblečenia.

„Pravidelne nás navštevuje 25 ľudí bez prístrešia. Denne k nám príde päť až desať z nich pýtať si teplé oblečenie. V spolupráci s Arcidiecéznou charitou Košice sme sa rozhodli požiadať komunitnú nadáciu o príspevok dve tisíc eur na zakúpenie ponožiek, spodnej bielizne, nátelníkov, prikrývok, diek, šálov, rukavíc a čiapok, aby vedeli prežiť zimné obdobie," priblížila Danka Pavlíková zo Sociálneho centra prešovskej gréckokatolíckej charity v Humennom.

Rozdávanie oblečenia budú zabezpečovať obe charity, prípadne sa zriadi spoločný stánok. Arcidiecézna charita Košice pritom poskytuje okrem ošatenia aj teplú polievku. Gréckokatolícka charita zase ponúka bezdomovcom možnosť privyrobenia si peňazí prostredníctvom časopisu Cesta. Distribučných miesť je podľa Pavlíkovej v Humennom dosť, no záujem veľký nie je.


Zdroj: Webnoviny.sk - V Humennom sa dočkali pomoci ľudia po povodni aj bezdomovci, podporila ich komunitná nadácia © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Polícia odhalila v Pardubiciach tajne otvorené pohostinstvo, ľudia sa pokúsili ujsť cez kuchyňu
<< predchádzajúci článok
Šutaj Eštok: Buď sú antigénové testy úplne nevhodné, alebo tu nie je pandémia Covid-19