16. marca 2007

V Indian Wells semifinále Nadal - Roddick

Prvú semifinálovú dvojicu na úvodnom podujatí mužskej tenisovej série ATP Masters v kalifornskom Indian Wells vytvorili Španiel Rafael Nadal a Američan Andy Roddick. Obaja favorizovaní hráči sa vo ...

INDIAN WELLS 16. marca (WEBNOVINY) - Prvú semifinálovú dvojicu na úvodnom podujatí mužskej tenisovej série ATP Masters v kalifornskom Indian Wells vytvorili Španiel Rafael Nadal a Američan Andy Roddick. Obaja favorizovaní hráči sa vo štvrťfinále zapotili, ale napokon svojich súperov zdolali vo dvoch setoch. Nadal si poradil s Argentínčanom Juanom Ignaciom Chelom 7:5, 7:5, hoci v druhom sete musel čeliť náskoku súpera 4:1. „Nehral som výnimočne, ale som spokojný. Bol to taký štandardný výkon z môjho pohľadu,“ uviedol 20-ročný Španiel, ktorý zatiaľ na turnaji nestratil ani set. To isté platí aj o 24-ročnom Roddickovi s tým rozdielom, že v každom zo štyroch víťazných súbojov musel vyhrať aspoň jeden set v tajbrejku. Dovedna má v tomto smere bilanciu 5:0. Práve vo štvrťfinále na zdolanie Chorváta Ivana Ljubičiča potreboval dvakrát skrátený záver setu - 7:6 (7), 7:6 (8). A ešte jedna tajbrejková zaujímavosť. V desiatich vzájomných súbojoch (Roddick vedie 7:3) odohrali títo dvaja hráči v 27 setoch spolu 12 tajbrejkov. Až päť z nich malo bodový súčet vyšší ako číslo 22. „Stále som sa snažil byť pred súperom o niečo vpredu. Vo vyrovnaných zápasoch je veľmi dôležité veriť si, že ste o niečo lepší, a preto zvíťazíte. Som spokojný s tým, ako som zvládol oba tajbrejky,“ komentoval Roddick súboj s Ljubičičom.

Ženy vo štvrtok v Indian Wells Tennis Garden skompletizovali semifinálové kvarteto. Po Číňanke Na Li a Slovenke Daniele Hantuchovej postúpili medzi najlepšie štyri Ruska Svetlana Kuznecovová a prekvapujúco aj Rakúšanka Sybille Bammerová. Druhá nasadená Kuznecovová si vo štvrťfinále poradila so šestkou žrebu, Češkou Nicole Vaidišovou, v troch setoch 4:6, 6:3, 6:4. „Bol to výborný zápas a nemám si príliš čo vyčítať. Hrala som dobre, ale súperka v rozhodujúcich chvíľach ešte lepšie,“ vyjadrila sa stále iba 17-ročná svetová desiatka Vaidišová. „Bolo to dobré. Loptičku som zahrávala tak, ako som chcela a nepoľavila v koncentrácii počas celého zápasu,“ pochválila sa víťazka US Open z roku 2004 a svetová štvorka Kuznecovová.

Najväčším prekvapením štvrťfinále je postup Sybille Bammerovej. Dvadsaťšesťročná rodáčka z Linzu a zároveň 33. nasadená hráčka si vo štvrťfinále poradila s trinástkou žrebu, Tatianou Golovinovou z Francúzska, hladko vo dvoch setoch 6:2, 6:3. „Som prekvapená, ale šťastná. Stále som sa snažila sústrediť na seba a svoju hru a nemyslieť na zvučné mená súperiek. Aj preto som tak ďaleko,“ uviedla Rakúšanka, ktorej patrí v rebríčku WTA Tour 46. pozícia. Ako jediná hráčka zo semifinálového kvarteta však už vyhrala v tomto roku turnaj, keď triumfovala v thajskej Pattayi. Je to jej zatiaľ jediné víťazstvo na okruhu WTA. "Sybille hrá v Indian Wells ako kedysi jej vzor Thomas Muster - koncentrovane, nebojácne a s veľkou silou. Po víťaznom štvrťfinále by jej už mala v rebríčku patriť pozícia okolo 30. miesta," rozplývajú sa rakúske médiá.

Súhrn výsledkov štvrtkových štvrťfinálových stretnutí dvojhry na tenisových turnajoch ATP Masters Series a WTA Tour Pacific Life Open v kalifornskom Indian Wells (dotácie 3 169 600 USD, resp. 2,1 mil. USD, tvrdý povrch Plexipave vonku):