Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. augusta 2019

V kauze zrážky nadrogovaného Chorváta s Maďarmi pokutovali lekáraIlustračná snímkaZdieľať
Ilustračná snímka Foto: TASR/AP
Budapešť/Záhreb 12. augusta (TASR) - Chorvátsky súd uložil pokutu obvodnému lekárovi, ktorého pacient spôsobil 11. júla dopravnú nehodu pri meste Varaždin. Vodič pod vplyvom drog vtedy vo vysokej rýchlosti narazil pri diaľničnej mýtnej bráne do osobného auta s maďarským evidenčným číslom.


Tlačová agentúra MTI o tom informovala v pondelok s odvolaním sa na chorvátsky spravodajský server Index.hr. Lekár podľa neho nenahlásil úradom, že jeho pacient zápasí s drogovou závislosťou, ako stanovuje zákon o bezpečnosti v doprave. Zákon platný od mája 2015 však nešpecifikuje, u ktorých chorôb musí lekár informovať políciu, na čo upozornila už viackrát aj asociácia súkromných lekárov, poznamenal server.

Súd v zrýchlenom konaní nariadil lekárovi zaplatiť pokutu 5000 kún (676 eur).

Chorvát, ktorý nehodu spôsobil, bol pod vplyvom drog a liekov. Policajti pri teste na mieste nehody nezistili u tohto vodiča alkohol, avšak následné laboratórne vyšetrenia krvi a moču už potvrdili v jeho organizme prítomnosť troch druhov drog. Súd v Záhrebe nariadil 15. júla vzatie vodiča do 30-dňovej vyšetrovacej väzby.

Trojčlennú rodinu z maďarského auta značky Škoda vyslobodzovali hasiči z vraku trištvrte hodiny. Do nemocnice ich previezli v kritickom stave. BMW 35-ročného Chorváta do stojaceho vozidla narazilo bez brzdenia; podľa odhadov vodič išiel rýchlosťou 150 kilometrov za hodinu.

Škoda po náraze zozadu vrazila do betónových zvodidiel a potom do kabíny mýtnej brány, otočila sa okolo svojej osi a narazila do ďalšej kabíny i ďalšieho maďarského auta.

Rodina z havarovaného auta sa už zotavila a vrátila sa domov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Portugalské spotrebiteľské ceny v júli medziročne klesli o 0,3 %
<< predchádzajúci článok
Objem čínskych investícií v Európe sa v 1. polroku prepadol o 80 %

V kauze zrážky nadrogovaného Chorváta s Maďarmi pokutovali lekára - diskusné fórum čitateľov