Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. decembra 2020

V Minsku opäť zatýkali protestujúcich proti Lukašenkovi, zadržali asi stovku ľudíZhruba stovku osôb zadržali v Minsku počas nedeľňajších protestov proti bieloruskému prezidentovi Alexandrovi Lukašenkovi. Informovala o tom ...Zdieľať
belarus_protests_95270 7bfe5ba673f04befba5a27ec34cb7ba5 676x451 20.12.2020 (Webnoviny.sk) - Zhruba stovku osôb zadržali v Minsku počas nedeľňajších protestov proti bieloruskému prezidentovi Alexandrovi Lukašenkovi. Informovala o tom agentúra AP.


Protesty proti Lukašenkovi, ktorý získal funkciu hlavy štátu na šieste funkčné obdobie vo voľbách všeobecne považovaných za sfalšované, sa v bieloruskej metropole Minsk a ďalších mestách konajú pravidelne už viac ako štyri mesiace. Lukašenko v Bielorusku vládne už 26 rokov.

Masové demonštrácie v Bielorusku vypukli po tom, ako podľa oficiálnych výsledkov prezidentských volieb z 9. augusta Lukašenko jednoznačne zvíťazil nad jeho populárnou oponentkou Svetlanou Cichanovskou. Líderka bieloruskej opozície a jej stúpenci oficiálny výsledok volieb odmietli uznať s tvrdením, že hlasovanie bolo sfalšované.Zdroj: Webnoviny.sk - V Minsku opäť zatýkali protestujúcich proti Lukašenkovi, zadržali asi stovku ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V súčasnom lockdowne ide najmä o zodpovednosť jednotlivcov. Letanovská verí, že ľudia budú rozumní
<< predchádzajúci článok
V Trenčíne za nedeľu otestovali 4036 ľudí

V Minsku opäť zatýkali protestujúcich proti Lukašenkovi, zadržali asi stovku ľudí - diskusné fórum čitateľov