21. decembra 2008

V NHL Gól Sekeru, víťazstvo Haláka

V sobotňajších zápasoch kanadsko-americkej NHL sa zo slovenských hokejistov gólovo presadil iba obranca Buffala Sabres Andrej Sekera. Dvadsaťdvaročný rodák z Bojníc skóroval v 54. min duelu Motreal - ...

NEW YORK 21. decembra (WEBNOVINY) - V sobotňajších zápasoch kanadsko-americkej NHL sa zo slovenských hokejistov gólovo presadil iba obranca Buffala Sabres Andrej Sekera. Dvadsaťdvaročný rodák z Bojníc skóroval v 54. min duelu Motreal - Buffalo, no napokon sa z víťazstva 4:3 po predĺžení tešil gólman domácich Canadiens Jaroslav Halák, ktorý si pripísal 31 úspešných zákrokov a za svoj chrbát pustil iba tri puky. Výsledok 4:3 z pohľadu domáceho mužstva sa zrodil aj v stretnutí Atlanta - Tampa Bay, Trashers však uspeli už v riadnej hracej dobe aj zásluhou asistencie zadáka Borisa Valábika, naopak po záverečnom hvizde bol smutný ďalší slovenský obranca - Andrej Meszároš (Tampa). Po jednej prihrávke do osobných štatistík si v sobotu pripísali aj Miroslav Šatan (Pittsburgh) a Michal Handzuš (Los Angeles), obaja však museli prehltnúť trpkú pilulku v podobe prehier svojich klubov, keď Toronto zdolalo Pittsburgh na jeho ľade vysoko 7:3 a Los Angeles si z Detroitu domov odviezlo výsledok 4:6. Na víťazstve Bostonu nad Carolinou (4:2) sa podieľal aj kapitán "medveďov" Zdeno Chára, ktorý bol najvyťaženejším korčuliarom tímu, keď na ľade pobudol takmer 26 minút. Ďalší zápas v aktuálnej sezóne za Minnesotu odohral Marián Gáborík, no proti St. Louis nedokázal bodovať a Wild svojmu súperovi podľahli 2:4. Výsledky - sobota: Boston - Carolina 4:2 (0:1, 1:0, 3:1) Philadelphia - Washington 7:1 (1:0, 2:0, 4:1) Montreal - Buffalo 4:3 po predĺžení (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0) - Andrej Sekera (Buffalo) 1+0 - Jaroslav Halák (Montreal) odchytal celé stretnutie a pripísal si 31 úspešných zákrokov Ottawa - Dallas 5:4 po predĺžení (1:1, 2:2, 1:1 - 1:0) Pittsburgh - Toronto 3:7 (1:3, 0:2, 2:2) - Miroslav Šatan (Pittsburgh) 0+1 Atlanta - Tampa Bay 4:3 (3:2, 0:0, 1:1) - Boris Valábik (Atlanta) 0+1 Detroit - Los Angeles 6:4 (2:2, 1:1, 3:1) - Michal Handzuš (Los Angeles) 0+1 Nashville - New York Islanders 1:0 (1:0, 0:0, 0:0) St. Louis - Minnesota 4:2 (2:1, 0:0, 2:1) Phoenix - Columbus 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) Vancouver - Chicago 1:3 (1:0, 0:2, 0:1) San Jose - New York Rangers 3:2 (2:1, 1:1, 0:0) SITA