Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

12. apríla 2011

V Nižnom Hrušove vybuchol v dome plyn, dvaja zraneníFoto: Ilustračné foto SITA/Nina BednárikováPREŠOV 12. apríla (WEBNOVINY) – Hasiči v Prešovskom kraji dnes zasahovali pri dvoch závažných udalostiach. V obci Nižný Hrušov v okrese Vranov nad Topľou nadránom, krátko po štvrtej ...Zdieľať
plyn Foto: Ilustračné foto SITA/Nina BednárikováPREŠOV 12. apríla (WEBNOVINY) – Hasiči v Prešovskom kraji dnes zasahovali pri dvoch závažných udalostiach. V obci Nižný Hrušov v okrese Vranov nad Topľou nadránom, krátko po štvrtej hodine ráno vybuchol plyn v rodinnom dome, kde následne vznikol požiar. Pri výbuchu sa traja ľudia zranili, dvaja ostali vo vranovskej nemocnici. Popálený 39-ročný muž má vážne zranenia, prevezú ho na špecializované pracovisko do Šace.


Jeho stará mama je hospitalizovaná pre srdečnú slabosť. Ako informoval agentúru SITA operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove Pavol Vravec, pri výbuchu došlo k deštrukcii druhého nadzemného podlažia domu. Pri nehode zasahovalo deväť hasičov z hasičských staníc vo Vranove nad Topľou a Holčíkoviec. Príčiny výbuchu plynu sa vyšetrujú. Výšku škody zatiaľ nespresnili.

Humenskí hasiči dnes museli približne na hodinu evakuovať Hotelovú akadémiu na Štefánikovej ulici v Humennom pre zadymenie priestorov budovy. Príčinou boli pravdepodobne ohorky cigariet, ktoré hasiči objavili za sádrokartónovým obkladom v šatni školy. Udalosť nahlásili krátko pred 11:00. Hasiči vyviedli 394 osôb približne na hodinu na školské ihrisko. Zadymenie zlikvidovali práškovým hasiacim prístrojom. Predbežnú škodu na budove vyčíslili na 166 eur. Nikto nebol zranený.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
NBS zruší od budúceho roka štyri expozitúry
<< predchádzajúci článok
Trenčín vypovedal zmluvu s Televíziou Trenčín