08. novembra 2014

V nočných zápasoch NHL sa presadili Tatar a Hossa, obaja s asistenciou

...

New York 8. novembra (TASR) - Dvaja slovenskí hokejisti sa bodovo presadili v piatich zápasoch zámorskej NHL, ktoré sa hrali v noci na sobotu.

Tomáš Tatar a Marián Hossa si pripísali zhodne asistenciu, kým však Tatarov bod pomohol Detroitu k víťazstvu 4:2 nad New Jersey, Hossova gólová prihrávka nezabránila prehre Chicaga s Washingtonom (2:3).

Domáci Blackhawks viedli 2:0, no Capitals v závere druhej tretiny tromi gólmi v priebehu necelých piatich minút otočili skóre a ukončili sériu piatich prehier.

V ďalšom stretnutí Carolina so slovenským zadákom Andrejom Sekerom zdolala na domácom ľade Columbus 3:2 až po predĺžení. Víťazný gól dal v 65. minúte Elias Lindholm.

Marko Daňo sa ako zdravý náhradník nezmestil do zostavy Blue Jackets.

Dvaja slovenskí obrancovia sa predstavili v Buffale, kde si Edmonton s Martinom Marinčinom poradil so Sabres 3:2. Za domácich odohral 17 a pol minúty Andrej Meszároš.

Výsledky NHL:

BUFFALO - EDMONTON 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Góly: 21. Moulson (B. Gionta, Girgensons), 47. Stafford (Deslauriers, Ristolainen) - 22. Pakarinen (Fayne, Purcell), 52. Arcobello (Perron, Jakupov), 56. Gordon (Purcell, Hendricks). Brankári: Neuvirth - Fasth, strely na bránku: 31:52, 17.490 divákov.

CAROLINA - COLUMBUS 3:2 pp (0:0, 1:2, 1:0 - 1:0)

Góly: 23. Skinner, 52. Rask (Gerbe, Siomin), 65. Lindholm (E. Staal, Rask) - 32. Hartnell (Jenner, St. Denis), 39. Hartnell (Jenner, Atkinson). Brankári: C. Ward - McElhinney, strely na bránku: 35:31, 11.540 divákov.

DETROIT - NEW JERSEY 4:2 (2:1, 2:0, 0:1)

Góly: 19. Kindl (TATAR, Helm), 20. B. Smith (Andersson, Miller), 32. Franzén (Kronwall, Zetterberg), 38. Kronwall - 4. Bernier (Salvador, S. Gionta), 43. Tootoo (Židlický). Brankári: Howard - Schneider (41. Kinkaid), strely na bránku: 31:17, 20.027 divákov.

CHICAGO - WASHINGTON 2:3 (1:0, 1:3, 0:0)

Góly: 18. Saad (HOSSA, Shaw), 21. Keith (Richards, Toews) - 36. Burakovsky (Johansson), 40. Johansson (Niskanen, Burakovsky), 40. J. Ward (Niskanen, Alzner). Brankári: Crawford - Holtby, strely na bránku: 40:24, 21.892 divákov.

ANAHEIM - ARIZONA 2:3 pp a sn (2:0, 0:2, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 6. Getzlaf (Vatanen, Smith-Pelly), 9. Beleskey (Silfverberg, Kesler) - 24. Klinkhammer (Hanzal, Erat), 25. Doan (Vermette, Yandle), rozh. sam. nájazd Bödker. Brankári: Andersen - M. Smith, strely na bránku: 39:25, 16.235 divákov.