Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

26. januára 2021

V Pompejach otvorili pre verejnosť zrekonštruované múzeumPompeje sú jednou z najvyhľadávanejších turistických atrakcií v Taliansku, v ostatných mesiacoch však boli z dôvodu pandémie koronavírusu pre verejnosť zatvorené.Zdieľať
V Pompejach otvorili pre verejnosť zrekonštruované múzeum

Pri archeologickom nálezisku, ktoré stojí na mieste niekdajšieho antického mesta Pompeje, otvorili v pondelok pre verejnosť zrekonštruované múzeum. Informovala o tom agentúra DPA.


V múzeu, ktoré návštevníkov sprevádza Pompejí, sa nachádzajú mnohé významné archeologické nálezy. Pokrývajú obdobie od 4. storočia pred n.l. až po rok 79 n.l., keď bolo mesto zničené v dôsledku erupcie neďalekej sopky Vezuv.

Návštevníci múzea si môžu prezrieť napríklad fresky z pompejských budov, strieborné predmety alebo sadrové odliatky obetí tejto katastrofy. Pompeje sú jednou z najvyhľadávanejších turistických atrakcií v Taliansku, v ostatných mesiacoch však boli z dôvodu pandémie koronavírusu pre verejnosť zatvorené.

Taliansko podľa údajov americkej Univerzity Johnsa Hopkinsa dosiaľ zaznamenalo vyše 2,4 milióna prípadov nákazy novým koronavírusom a vyše 85 000 súvisiacich úmrtí.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vo veku 75 rokov zomrela česká herečka Hana Maciuchová.
<< predchádzajúci článok
Video: Čaká nás súboj monštier – Godzilla bude bojovať s King Kongom na plátnach slovenských kín

V Pompejach otvorili pre verejnosť zrekonštruované múzeum - diskusné fórum čitateľov