11. augusta 2006

V Prešove prehrali volejbalisti Slovenska s Tureckom

Slovenskí volejbaloví reprezentanti podľahli v piatkovom prvom vystúpení na záverečnom turnaji Európskej ligy v prešovskej Mestskej športovej hale výberu Turecka 1:3 (-22, 20, -22, -13). Zverenci ...

PREŠOV 11. augusta (WEBNOVINY) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti podľahli v piatkovom prvom vystúpení na záverečnom turnaji Európskej ligy v prešovskej Mestskej športovej hale výberu Turecka 1:3 (-22, 20, -22, -13). Zverenci trénerskej dvojice Vladimír Přidal - Miroslav Palgut tak po ôsmej prehre z celkového počtu desiatich stretnutí v aktuálnom ročníku EL stratili aj teoretickú nádej na postup na záverečný turnaj Final Four v tureckom Izmire (hrá sa v dňoch 19.-20. augusta 2006).

Slováci nastúpia v Prešove v sobotu proti Španielsku a v nedeľu na nich čaká rozlúčka s tohtoročnou edíciou EL v dueli s Gréckom, oba zápasy sa začínajú od 17.00 h.

Výsledok - piatok:

Slovensko - Turecko 1:3 (-22, 20, -22, -13)

97 min, rozhodovali: Flückiger (Švajč.) a Cotoanta (Rum.), 400 divákov

Zostava SR: Bartík, Sládeček, Ogurčák, M. Sopko st., Vlk, Kohút (libero - Hody, Červeň, Benčič, Zaťko)

Slovenskí volejbalisti začali o niečo lepšie a udržiavali si mierny náskok. Keď zvýšili na 20:17, zdalo sa, že prvý set im už neunikne. Turci sa však nevzdali a otočili na 22:21 vo svoj prospech. Sopkov smeč následne

úspešne odbil turecký trojblok a vzápätí na zlikvidovanie ďalšieho útočného pokusu bývalého hráča majstrovského Prešova stačil aj jediný turecký blokár, ktorý tak dal hostiteľom Final Four výhodu troch setbalov. Ten prvý síce stačili Slováci Kohútovým smečom odvrátiť, no potom smoliar Sopko daroval súperovi z krajiny polmesiaca úvodné dejstvo, keď jeho servis skončil v sieti. V druhom dejstve sa slovenskí volejbalisti skoncentrovali a najmä vďaka Ogurčákovým smečom v ňom neustále viedli. Za stavu 23:17 si nenechali víťazstvo v druhom sete ujsť a začínalo sa odznovu. Aj tretie dejstvo rozohrali domáci hráči dobre (6:4). Potom však nastal obrat. Turci využili slovenský útlm, výborne bránili na sieti a presadzovali sa v útoku. Hostia sa dostali k setbalom už za stavu 24:19 a hoci Slováci tri z nich odvrátili, po tureckom oddychovom čase bolo rozhodnuté. Štvrtý set už bol jednoznačnou záležitosťou všestranne lepších hráčov Turecka.