Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. marca 2019

V Prešovskom samosprávnom kraji zvíťazila Čaputová v siedmich okresochIlustračná fotka.Zdieľať
Ilustračná fotka. Foto: FOTO TASR - Henrich Mišovič
Prešov 17. marca (TASR) – V siedmich z trinástich okresov Prešovského samosprávneho kraja (PSK) zvíťazila v sobotných prezidentských voľbách Zuzana Čaputová. Vyplýva to z predbežných neoficiálnych výsledkov volieb, ktoré na svojej webovej stránke zverejnil Štatistický úrad Slovenskej republiky.


V PSK získala Čaputová 30,28 percenta platných hlasov. Nasledovali Maroš Šefčovič (20,15 percenta), Štefan Harabin (18,37 percenta), Marian Kotleba (11,54 percenta), František Mikloško (9,80 percenta), Milan Krajniak (4,02 percenta), Eduard Chmelár (2,45 percenta), Béla Bugár (1,59 percenta). Ostatní prezidentskí kandidáti získali menej ako jedno percento hlasov.

Čaputová dostala najviac hlasov v PSK v okrese Poprad, kde ju volilo 41,18 percenta voličov. Najmenej hlasov v kraji dostala od voličov v okrese Medzilaborce (18,60 percenta).

Najviac hlasov získal Šefčovič v okrese Medzilaborce (27,45 percenta), najmenej v okrese Kežmarok (12,79 percenta), kde skončil štvrtý v poradí.

Harabin zvíťazil v okrese Svidník, kde získal 25,70 percenta hlasov, najmenej hlasov dostal v okrese v Prešov (13,72 percenta).

Kotleba získal najviac hlasov v okrese Kežmarok (16,17 percenta), najmenej v okrese Snina (9,03 percenta).

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Z. Čaputová aj M. Šefčovič cítia volanie po zmene, obaja idú vyhrať
<< predchádzajúci článok
J.HRABKO KOMENTUJE VÝSLEDOK 1.KOLA: Slovensko volilo

V Prešovskom samosprávnom kraji zvíťazila Čaputová v siedmich okresoch - diskusné fórum čitateľov