Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. augusta 2009

V SNP sme dokázali, že vieme brániť svoje záujmySlovenské národné povstanie, ktorého 65. výročie si pripomenieme v sobotu, považuje vicepremiér Dušan Čaplovič za jeden z najdôležitejších míľnikov histórie slovenského národa. Tvrdí, že ...Zdieľať
BRATISLAVA 27. augusta (WEBNOVINY) - Slovenské národné povstanie, ktorého 65. výročie si pripomenieme v sobotu, považuje vicepremiér Dušan Čaplovič za jeden z najdôležitejších míľnikov histórie slovenského národa. Tvrdí, že výrazne ovplyvnilo formovanie protifašistického odboja na Slovensku i ďalšie kroky protihitlerovskej koalície. "Povstaním, ako organizovaným vystúpením proti ideológii nenávisti a zla, sme dokázali, že Slovensko vie brániť svoje záujmy, demokratické hodnoty, a to aj za cenu straty toho najcennejšieho, ľudských životov a slobôd," uviedol Čaplovič.


Vo vyhlásení, ktoré poskytla jeho kancelária, podpredseda vlády konštatuje, že vďaka povstaniu sa slovenský národ zapísal významne do moderných európskych dejín a protinacistickým vystúpením pred 65 rokmi sa Slovensko aktívne a jednoznačne pripojilo ku koalícií štátov chrániacich ľudskosť, humanitu a toleranciu. Pripomína, že k takýmto historickým medzníkom sa musíme hrdo hlásiť a pripomínať si ich. "Dnešné mierové časy sú totiž obrazom sily, odvahy a túžby nášho národa, hrdinských generácií," vyhlásil Čaplovič.

Čaplovič pri príležitosti výročia uviedol, že hodnoty humánnosti a spravodlivosti sú hlboko zakorenené v mysliach našich občanov a akékoľvek prejavy extrémizmu, myšlienky nenávisti budú odsúdené hneď v ich zárodku. "Ich tolerovanie či prehliadanie totiž vždy skončilo nezmyselným prelievaním krvi, zabíjaním bezbranných, nevinných ľudí," dodal vo vyhlásení Čaplovič, ktorý si "hrdinské skutky odboja" pripomenul na vrchu Roh pri Lubine a pripomenie si ich aj na podujatiach v Prahe, Banskej Bystrici a v obciach Prašník pri Trnave a Prietrž pri Senici.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovensko by sa vraj malo ospravedlniť za urážku Sólyoma
<< predchádzajúci článok
V Petržalke platí prísny zákaz prikrmovania zvierat