Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. augusta 2009

Záhradnícka ulica je kompletne zrekonštruovanáNová štvorprúdová cesta na Záhradníckej ulici v Bratislave je po viac ako roku komplexne zrekonštruovaná. Do užívania verejnosti ju dnes oficiálne odovzdal magistrát, a to dva mesiace pred ...Zdieľať
BRATISLAVA 27. augusta (WEBNOVINY) - Nová štvorprúdová cesta na Záhradníckej ulici v Bratislave je po viac ako roku komplexne zrekonštruovaná. Do užívania verejnosti ju dnes oficiálne odovzdal magistrát, a to dva mesiace pred plánovaným termínom. Cesta, ktorú dnes požehnal aj správca farnosti Márie Pomocnice kresťanov Vladimír Baxa, mala byť totiž pôvodne sprístupnená koncom októbra. "Je to nesmierne dôležitá komunikácia z hľadiska bezpečnosti aj z hľadiska použitia nových technológií. V prípade, že sa osvedčia, tak ich použijeme aj v iných častiach mesta," povedal primátor Bratislavy Andrej Ďurkovský. Rekonštrukcia, ktorá bola rozdelená na dve etapy, stála viac ako 7,6 mil. €.


Novinkou je napríklad 473-metrový trávnatý povrch električkových tratí s vlastným umelým systémom zavlažovania. Technológia by podľa predsedu predstavenstva Dopravného podniku Bratislava (DPB) Branislava Zahradníka mohla znížiť hlučnosť až o desať decibelov. "Bude to teda nielen estetické, ale zvýši sa tým aj kvalita života," povedal Zahradník. Zároveň nevylúčil, že by sa mohla v budúcnosti využiť aj v iných častiach mesta.

Prvá etapa rekonštrukcie Záhradníckej ulice v úseku Miletičova – Líščie Nivy sa začala v máji 2008. Od začatia stavby bolo vybudované rozšírenie z dvopruhovej obojsmernej komunikácie na štvorpruhovú, nová električková trať, bezbariérové priechody pre chodcov, chodníky, cestná svetelná signalizácia a zastávky MHD. Počas druhej etapy v priebehu roka 2009 zrekonštruovali povrch pôvodnej dvojpruhovej cesty, vrátane križovatky s Miletičovou ulicou, odvodnenie, ochranné zábradlia a vodovodné potrubie v celom úseku rekonštruovanej komunikácie. Súčasťou prác v roku 2009 bolo aj zatrávnenie povrchu električkových koľají na Záhradníckej ulici.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nezamestnanosť v Maďarsku vzrástla
<< predchádzajúci článok
Slovensko by sa vraj malo ospravedlniť za urážku Sólyoma