Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. septembra 2021

V súdnictve chýba vzdelávanie vo francúzskom jazyku, Súdna rada podporila zmenu


Tagy: sudcovia

V súdnictve chýba štúdium a vzdelávanie vo francúzskom jazyku. Uviedli to sudcovia vo svojej iniciatíve na vytvorenie podmienok na výučbu francúzštiny vo vnútri súdnictva. Takéto vzdelávanie ...Zdieľať
thinkstockphotos 467004338 676x450 24.9.2021 (Webnoviny.sk) - V súdnictve chýba štúdium a vzdelávanie vo francúzskom jazyku. Uviedli to sudcovia vo svojej iniciatíve na vytvorenie podmienok na výučbu francúzštiny vo vnútri súdnictva.


Takéto vzdelávanie podľa autorov zámeru – predsedu súdnej rady Jána Mazáka a sudkyne Okresného súdu Bratislava I Dany Jelínkovej Dudzíkovej, citeľne chýba a spôsobuje nedostatok kandidátov na funkcie sudcov v medzinárodných súdnych orgánoch. Súdna rada na zasadnutí tento zámer sudcov podporila.

Momentálne je súčasťou zámeru 19 sudcov. Mazák informoval o tom, že francúzsky inštitút už prisľúbil 100 hodín výuky všeobecnej francúzštiny.

Rovnako by mal vzniknúť aj prvý seminár na Justičnej akadémii, ktorý sa bude viesť výlučne vo francúzštine. Mazák zdôraznil, že na justičnej pôde Európskej únie je potrebné ovládať francúzštinu. „Nikdy pracovným jazykom súdneho dvora nebude žiaden iný jazyk, iba francúzština,“ dodal.


Zdroj: Webnoviny.sk - V súdnictve chýba vzdelávanie vo francúzskom jazyku, Súdna rada podporila zmenu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: sudcovia
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Minister vnútra R. Mikulec ostáva vo funkcii, poslanci ho neodvolali
<< predchádzajúci článok
Dobrovoľníci budú cez víkend upratovať dva národné parky, zapojiť sa môže každý

V súdnictve chýba vzdelávanie vo francúzskom jazyku, Súdna rada podporila zmenu - diskusné fórum čitateľov