Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. septembra 2006

V Taiwane státisíce demoonštrantov žiadajú prezidentov odchodStúpenci taiwanského prezidenta plánujú usporiadať v sobotu masovú demonštráciu ako protiváhu státisícovým protestom z predchádzajúcich dní, ktoré vyzývali súčasného prezidenta, aby ...Zdieľať

TCHAJ-PEJ 16. septembra (WEBNOVINY) - Stúpenci taiwanského prezidenta plánujú usporiadať v sobotu masovú demonštráciu ako protiváhu státisícovým protestom z predchádzajúcich dní, ktoré vyzývali súčasného prezidenta, aby odstúpil pre množstvo korupčných škandálov, ktoré sa s ním spája. Prívrženci prezidenta Čchen Šuej-piena by sa mali zhromaždiť pred budovou úradu prezidenta a podľa organizátorov by demonštráciu malo prísť podporiť najmenej 80 tisíc ľudí.

Podľa polície sa na piatkových demonštráciách proti Čchenovi zúčastnilo okolo 320 tisíc ľudí, zatiaľ čo organizátori hovoria o jednom milióne. Masovému piatkovému protestu predchádzal celý týždeň menších demonštrácií, ktoré viedol bývalý prezidentov spojenec znechutený kultúrou korupcie v Čchenovej vláde. Od minulého víkendu demonštranti bdejú pred prezidentským úradom. V sobotu ráno prišlo demonštrantov proti prezidentovi podporiť okolo 90 tisíc ľudí napriek zlému daždivému počasiu. Podľa tchajpejského obchodníka s nehnuteľnosťami masové protesty dosiahnu svoj cieľ a prezident odíde.

SITA,AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dohoda o premene 68 ton plutónia na nerádioaktívnu látku
<< predchádzajúci článok
Tropická búrka Lane zosilnela na hurikán

V Taiwane státisíce demoonštrantov žiadajú prezidentov odchod - diskusné fórum čitateľov